Jiří Paroubek: Předvolební triky Trumpa a Netanjahua

01.02.2020 7:33 | Zprávy

Prezident USA Trump, a jeho nejbližší dlouho, předlouho bombasticky avizoval mírový plán pro Izrael a Palestinu. Tento týden jej dokonce společně prezentovali prezident Trump a dosluhující izraelský premiér Netanjahu na společné tiskové konferenci.

Jiří Paroubek: Předvolební triky Trumpa a Netanjahua
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Trumpův plán de facto znamená, kromě jiného, že by Izrael anektoval významnou část území na západním břehu Jordánu a celý východní Jeruzalém s tím, že by hlavní město (závislé) Palestiny leželo za branami Jeruzaléma v nějakém malém městečku. Potom by tedy bylo možné podle Trumpa vytvořit palestinský stát, který by ovšem byl nejen zcela neozbrojený, ekonomicky zcela nesamostatný, vlastně by se jednalo jen o jakýsi stín suverénního státu.

Nevím, zda to Trump a jeho administrativa myslí vůbec vážně, ale spíš to vypadá jako trik před izraelskými volbami, které proběhnou za měsíc a v nichž si Trump přeje vítězství dosavadního a tedy jakéhosi věčného premiéra Izraele, Netanjahua. Je otázkou, zda se to ještě přes veškerou snahu americké vládní administrativy podaří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Vládní strany vylupovaly stát

15:57 Jiří Paroubek: Vládní strany vylupovaly stát

To platí v první řadě o hnutí STAN v kauze Dozimetr, která je právě před soudem.