Jiří Paroubek: Stratégové z ODS se střílí do nohy

05.04.2019 16:30

Když před pár týdny vedení ODS, jak jinak než ze "zcela" zásadních důvodů, vyloučilo ze strany poslance Václava Klause ml., dost dobře jsem celou věc nechápal.

Jiří Paroubek: Stratégové z ODS se střílí do nohy
Foto: Archiv PL
Popisek: Jiří Paroubek ve studiu PL TV
reklama

To, že V. Klaus ml. podpořil ve volbách do Senátu kandidáta jiné politické formace, nežli je jeho vlastní strana, je sice nepříjemné, ale ODS s tím mohla v klidu žít. Jsou možná jiné formy trestu, které by vedly k "uklidnění" takového neukázněného poslance. V. Klaus ml. však měl prohřešků trochu více. Nevím ale, jestli to nebylo spíše na výchovné působení předsedy strany Fialy, jinak řečeno na domluvu V. Klausovi ml. nežili na vyloučeni. Být na Fialově místě, touto cestou bych se vydal.

Ale nakonec bych pochopil i tvrdý postup zvolený vůči V. Klausovi ml., který ve svých důsledcích znamená, že ODS přijde o poslance a dále, že galvanizuje V. Klause st. k útokům na vedení ODS. A zejména je to velmi nepraktické dva měsíce před volbami. Kdyby V. Klaus ml. byl jen vyloučen ze strany a druhý den by se po něm slehla zem, mělo by toto vyloučení možná nějaký politický smysl. Ale političtí soupeři ODS, tedy především hnutí ANO, si ODS před volbami do EP chtějí vychutnat. A proto nebyl odvolán V. Klaus ml. z funkce předsedy školského výboru sněmovny a proto bude celá věc ve sněmovně natahována tak dlouho, jak to jen půjde. A ODS bude ztrácet politické body a bude se pár týdnů a dnů před volbami do EP zabývat svou vlastní hloupostí. Prostě bylo hloupé takovou politickou figuru jako je V. Klaus ml. vyloučit ze strany dva měsíce před volbami. Ten, kdo to vymyslel, by měl být opravdu pochválen.

Ještě lepší nápad má ODS s tím, že by řidiči mohli jezdit svým vozidlem až se dvěma pivy vypitými před jízdou. Tedy, že by se u řidičů tolerovalo 0,5‰ alkoholu v krvi. Je tak nějak jasné, co se stane. Řada alkoholiků se bude dohadovat s policisty ,spoléhaje na svůj skvělý metabolismus, i když vypije třeba čtyři nebo pět piv. Přibude mrtvých na silnicích, lidí těžce i méně těžce zraněných.

Je to možná jen moje domněnka, ale ODS v posledních týdnech poněkud změnila svůj přístup oproti těm předchozím dobám, kdy je jejím předsedou Fiala. Zlí jazykové tvrdí, že je to dáno tím, že významný vliv na rozhodnutí předsedy Fialy má pan Růžička, zakladatel firmy Bison & Rose, tedy známé vlivové a marketingové agentury, která donedávna spolupracovala s bývalým ministrem vnitra Chovancem a předtím také s Bohuslavem Sobotkou , když ten byl v nejrůznějších funkcích. Jak to v ČSSD a s ČSSD pod vedením Sobotky a Chovance a s vlivem bisonů dopadlo, všichni víme. Prakticky po celou dobu působení Sobotky a Chovance ve vládě vedené ČSSD v letech 2014 – 2017, byl Růžička jedním z důležitých poradců ministra vnitra Chovance a působil přímo na ministerstvu vnitra. Mimochodem agentura Bison & Rose dlouhodobě spolupracuje se známým bankrotářem, miliardářem Bakalou, spolupracovala či ještě spolupracuje také na osobním marketingu ředitele ČT Dvořáka a má jistý vliv v části médií ve skupině Seznam: Právo, Novinky, TV Seznam atd. A samozřejmě také ve vydavatelství Economia a v jeho médiích. V každém případě je však tato spolupráce mezi Fialou a Růžičkou, pokud k ní opravdu dochází, velice zajímavým jevem a na základě této spolupráce si umím zdůvodnit komické představy ODS z poslední doby.

Jiří Paroubek

Vyšlo na Vasevec.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Vítek: Vraťte mi penzi, žádá miliardář

22:31 Jan Vítek: Vraťte mi penzi, žádá miliardář

Nejde o lecjakého miliardáře a penzi. Jedná se o Christofa Blochera, jednoho z nebohatších Švýcarů, …