Jiří Vyvadil: Co přijde za tři neděle? Nějaká válka, či další barevná revoluce?

28.05.2018 19:07

Západ se na jedné straně sype před očima a nejvíc dupe na spojenecké vazby, EU, ale i NATO americký prezident Donald Trump, a budiž mu za to díky, ale postupně se bouří i jednotlivé státy EU. Momentálně je jistě Itálie pěkně naštvaná na celou EU a je otázka, zda na podzim, kdy se v okamžiku, kdy píši tyto řádky, mají konat další volby jen proto, že by ta současná vláda byla ostře protibruselská, už to Italové nevezmou útokem. Konec konců, jsou národem i Garibaldiho, takže se s tím možná mazat nebudou.

Jiří Vyvadil: Co přijde za tři neděle? Nějaká válka, či další barevná revoluce?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Ale uprostřed toho stavu se stále nacházejí síly, které pořád mají hlas a chtějí za každou cenu porazit Rusko. Rusko není a nikdy zřejmě nebude ekonomickým gigantem, jako je a hlavně bude Čína, ale i jako jsou USA, ale ve vztahu ke geopolitickému uspořádání světa je geopolitickou supervelmocí, která ukazuje, jak dominance Západu končí. A do toho jaksi samospádem pracuje agresivní byrokracie EU a NATO, která jistě z principu by Rusko chtěla zničit.

Je to už taková novodobá tradice Západu, že u příležitostí nějakých velkých sportovních událostí, tu v první den olympiády v Naganu, kdy je zahájena gruzínská válka proti Rusku, vedená milovníkem Stalina a dočasným oblíbencem Západu (dnes zavrženíhodnou osobou) Michailem Saakashvillim.

Pak přišla známá zimní olympiáda v Soči. Obama už věděl, co přijde, a proto jsou američtí fanoušci masivně varováni, aby do Soči nejezdili, a do Černého moře jsou stahována vojenská plavidla US NAVY.

Vypukl násilný převrat v Kyjevě proti legitimnímu prezidentu Janukovičovi, kterého ještě několik týdnů předtím Západ poplácával po zádech a označoval jej za přítele. A když Putin měl hodnověrné informace, že bude Janukovič zavražděn v noci po podepsání dohody se zástupci euromajdanu a představiteli Polska, Německa a Francie, jej ruské specnaz zachránily. Vypukla občanská válka mezi proruským východem Ukrajiny a prozápadní částí. Mnozí z nás tehdy varovali, že přijde rozval. Přišel a Ukrajina dál a dál, svou vlastní chybou, směřuje k rozpadlému státu.

Západ ovšem prohrál… Přes všechny sankce je dnes Rusko supervelmocí, protože nechalo Ukrajinu Ukrajinou a rozhodlo se přes odpor Západu a zejména USA zachránit Sýrii. V Sýrii se promítají zájmy Západu, Asie, Ruska i USA. A Sýrie se stala první zemí, kterou Rusko po roce 1989 vyrvalo ze spárů Západu…

Západ zuří, Evropská unie plyje žluč, ale Syřané, kteří v zemi zůstali, by ze 70 procent Asada a Putina za nikoho jiného nevyměnili.

Trojlístek Rusko – Irán – Turecko opanoval Sýrii, ale jen Putin umí hovořit se všemi, i s těmi, kteří jsou mimo. Opět platí, že Blízký Východ je územím, kde se rozhoduje, kdo a co ve světě platí.

Ne, dnes už nerozhoduje vyčpělá story, že Rusové sestřelili boeing nad Ukrajinou. Nikdo jiný v té době neměl zájem na tom, aby odpovědnost za sestřelení byla přiřknuta Rusku, než Ukrajina. Vytvořila celosvětovou hysterii a využila toho dočasně v získání podpory pro své věci. Dočasně bodovala.

Dnes je úplně jedno, co říkají Austrálie a Holandsko, zejména když se opírají po opakovaných projevech lží o obdobu Bílých přileb, o britskou skupinu „investigativních novinářů“ Belingcat.

Mimochodem, výbavou Britů je lež, lež, lež.

Byla roztomilá nejen otrava údajným Novičokem dvojitého agenda Skripala a jeho dcery, kteří oba měli zcepenět po kontaktu s Novičokem během několika desítek vteřin, a žijí dál, a Julie se dokonce odvážila, byť v cenzurovaném projevu, říci, že se vrátí do Ruska, které ji chtělo zavraždit.

A když už jsme u těch nádherných lží, jedna z nejvtipnějších, pokud mi utkvěla v paměti, byla, když ze Sýrie v den údajného útoku na Skripalovy měla odejít do Moskvy zpráva „Balík byl doručen“. To už MI5 či MI6 měla rovnou říci, že ji posílal Asad přímo Putinovi. Mimochodem, Boris Johnson přece jasně hovořil, že příkaz k otravě vydal přímo Putin. Putin samozřejmě na nic jiného nemyslel, než jak nechat zavraždit zcela bezcenného agenta, jakéhosi Skripala, kterého rád do Londýna vyměnil.

Tak dobře, to bychom měli.

Co nás tedy čeká? O tom, že zesílí boje na území Doněcka a Luhanska, asi nikdo nepochybuje.

Ale to je málo. Od čeho máme NATO? Proč by pořád Petr Pavel či nový náčelník Generálního štábu tak nehysterčili, že nás Rusko ohrožuje. Melou to dokola už asi několik měsíců.

No, kdyby nějaká sázkařská agentura vypsala sázku, zda během fotbalového mistrovství v Moskvě nastane nějaký vojenský konflikt na hranicích mezi Polskem, Pobaltím, Rumunskem a Ruskem, šel bych si vsadit.

Stejně tak vypadá nadějně, že se opět někde v Sýrii uskuteční plynový útok na ubohé civilisty a chrabré Bílé přilby je budou chránit.

A někde by to chtělo odstartovat ještě nějakou barevnou revoluci. Co takhle v Kosovu, či v Černé Hoře?

Tak doufejme, že je Putin připraven. Na rozdíl od většiny západních politiků nechce válku a chce mír…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Novák: Po prudkém propadu přišlo velmi rychlé oživení

11:07 Miroslav Novák: Po prudkém propadu přišlo velmi rychlé oživení

Po prudkém propadu domácího hospodářství ve 2. čtvrtletí přišlo ve 3. čtvrtletí velmi rychlé oživen…