Jiří Vyvadil: Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové

25. 4. 2019 12:21

Trochu si parafrázuji skladbu Janka Ledeckého Na ptáky jsme krátký. Už zase náš demoblok začíná vyšilovat a chce mimořádné schůze a Miliony chvilek chtějí zaplnit náměstí a svrhnout a zabránit jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. A do toho vystupují soudcovské úderky, které kdesi vytáhli, že jim vláda musí vysvětlit, proč odchází Kněžínek z postu ministra a proč má být nahrazen Marií Benešovou. A dramaticky prohlašují, že je tím ohrožen právní stát.

Jiří Vyvadil: Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Všechno je to směšné a všechno bude mít stejný průběh jako v minulosti. Jako kdysi při slavné, avšak jinak bezcenné akci Děkujeme odejděte, jako při neudělení vyznamenání strýci Bradymu, jako při lstivém výslechu mladého Babiše, jako při odvolávání Babiše ještě coby ministra financí kvůli dluhopisům, jež zavedl jeho předchůdce ve funkci ministra Miroslav Kalousek, či při využívání nelegálních odposlechů, o nichž si ptáci štěbetají na stromech, že se tak dělo jako při pohrávání se slovíčky v názvu skupiny Pussy Riot Milošem Zemanem.

Česko patří mezi ďábelský spolek V4. To, co jinde projde téměř bez povšimnutí, zde je vše superproblémem a západní superliberální média se na nás vrhají jako na špinavce.

Ne že by Západ v tomto úsilí nebyl zčásti úspěšný. Zvlášť se mu dařilo na Slovensku, kde liberálové ve spojení s prezidentem Kiskou způsobili polopřevrat, při kterém musel z vlády odejít premiér Fico, kdy důvodem bylo, nevím proč, že byl zavražděn novinář Kuciak se svou partnerkou.

To ďábelské ovzduší u nás bude dál rozdmýchávat demoblok, nejen kvůli jmenování Benešové, ale i kvůli otevřeně bonzácké akci části lidovců, zejména europoslance Zdechovského a zvlášť aktivních Pirátů, kteří nelitují sil, aby vyvolali proti České republice co nejtvrdší tažení ohledně využívání dotací Andrejem Babišem. A samozřejmě, že chvilky a opozice vystartují, kdyby státní zástupce podal obžalobu na premiéra.

A tady je rozdíl mezi Českem a Slovenskem. V Česku protivníci Zemana a Babiše také zaplní náměstí, ale nejsou to zase takoví hysterici, aby tam vydrželi měsíce a přes snahu médií, zejména veřejnoprávních, které v rozporu se svým posláním se dostávají na fanatickou strunu vzbouřenců, nic nakonec neprosadí. To na Slovensku si už ten pád osoby, k tomu určené, prosadí stůj co stůj. Mimochodem, před roky takto odstranili kvůli akci Godzila naopak premiéra Dzurindu.

A tak lidé mimo Prahu klidně mohou jít do hospody nebo se dívat na nekonečné detektivní seriály, protože opět vlastně o nic nepůjde, a ani nemusí sledovat zprávy. Jako vždy jde jen o pravidelnou dávku mediálně davové psychózy.

A to je dobrá zpráva pro tuto zem. Jsme prostě jiní než Slováci.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladislav Černík: Ve věci RIP J. Kubery

22:31 Vladislav Černík: Ve věci RIP J. Kubery

Odešel 2. nejvyšší ústavní činitel - předseda Senátu Jaroslav Kubera. Bodrý nepřehlédnutelný muž, by…