Jiří Vyvadil: Svět se zásadně změnil, pane Šafr, a s tím nic nenaděláte

27.06.2014 17:21 | Zprávy

Reakce advokáta Jiřího Vyvadila na obvinění bývalého šéfredaktora Pavla Šafra, že je kolaborantem s ruskými nacionalisty.

Jiří Vyvadil: Svět se zásadně změnil, pane Šafr, a s tím nic nenaděláte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Bývalý šéfredaktor Reflexu, Blesku a ještě dalších možných novin se zaskvěl na svém facebooku vskutku originální myšlenkou : Václav Klaus a Jiří Vyvadil vytvořili v Česku frontu aktivních kolaborantů s autoritativním nacionalistickým režimem Vladimíra Putina. Rozvrátili úspěšně prozápadní orientaci České republiky. Obrat kyvadla ze Západu na Východ je prostě jen návratem k barbarství na úkor orientace na moderní civilizovaný svět. Východ je absurdní, nebezpečný a neskutečně zaostalý. Západ je při vší své dekadenci a pohodlnosti pořád o dost lepší společností. Kdo chce ale kam..

Mohl bych se holedbat tím, že mě zařadil vedle muže, který ať v dobrém či zlém nepochybně snad nejvýrazněji dominoval politické scéně prvních dvaceti let po roce 1990, ale kupodivu mě to nijak nebere. Co je totiž mnohem důležitější, je to, že jen možná ve  vyhrocené podobě vyjadřuje kolektivní názor celé té generace novinářů a komentátorů, kteří nastoupili do médií po roce 1990 a budování kapitalismu a liberalismu se stalo pro ně až revolučním náboženstvím, které se tak se svými formami kryje s komunistickým náboženstvím mladých Pavlů Kohoutu po roce 1948.

Pojmy jako svoboda, demokracie, svobodný Západ, totalitní Východ, zavržení jako zločinného všeho, co se událo mezi lety 1948 – 1989 a oslavování všeho po roce 1989 se tak stává postupně stává podobnými floskulemi bez reálného prociťovaného  obsahu. Jsou stejně fanatičtí jako ti jejich komunističtí kolegové po roce 1948. Ti ovšem často už v 60. Letech vystřízlivěli a chtěli změnu. To je u našich Šafrů, Pečinků, Palatů, atd… nemožné.

Nechápou, že ať napíší, co napíší, už dávno jim věří jen malá menšina.

Nechápou, že nezáleží na tom, co říká Klaus či Vyvadil, pokud to, co říkají neodpovídá reálným pocitům a názorům lidí. A o to go.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…