Jiří Vyvadil: Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin

11. 4. 2019 17:36

Zákonitosti nelze ošálit. Každá revoluce v určitém okamžiku požírá své děti. Ta ukrajinská v podobě euromajdanu, která násilně přeměnila do té doby v podstatě s ohledem na dlouhou společnou historii a etnickou blízkost až totožnost přátelský proruský režim Ukrajiny v nebezpečnou válečnickou protiruskou polofašistickou zemi se musela vyčerpat. Majdan skončí a stejně tak skončí období, kdy Západ si z Ukrajinců udělal totální užitečné idioty.

Jiří Vyvadil: Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Kdo byl rozumný, musel od první minuty povstání vědět, co přijde. Zapalování policistů, odstřelovači mohutně se ze stejného místa strefující se do demonstrantů i policistů, 5 mld. dolarů, které vláda USA vyčlenila na ukrajinskou akci, politici EU osobně podporující onu skvělou protiruskou revoluci. Země je rozvrácená, zcela zchudlá, občanská válka na Východě přináší další a další oběti. Ovšem Porošenko dál skvěle bohatnul.

Petro Porošenko si postavil megalomanské volební heslo: „Já nebo Putin“

Nuže čas se mu zřejmě naplní. Zvítězí Putin.

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Svého času si Ukrajinci díky totálnímu zmatení mysli už v prvém kole zvolili Petro Porošenka. To, co dnes je z Ukrajiny je jeho dílo a dílo jeho soukmenovců. A řekl bych, že ihned po volbách a nebo dokonce ještě při spočítávání hlasů by někde měl být připraveno soukromé letadlo, aby mohl uprchnout ze země. Vězení ho v ukrajinských podmínkách objektivně nemůže minout.

Průzkum, který nyní zveřejnila společnost Rating Sociological Group ve svém souhrnu dává odpověď že po prvním kole a tedy i jeho jasném výsledku ve prospěch V. Zelenského nastartovalo u obyvatelstva jednoznačný optimismus.

  • Podle výsledků ankety provedené společností Rating Sociological Group o výsledcích prvního týdne dubna 2019 se asi 30% dotázaných domnívá, že věci na Ukrajině jsou správným směrem, 55 % - opačný názor. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní hodnocení směru rozvoje země téměř zdvojnásobilo. Situace v zemi je optimističtější o obyvatelích Západu a Centru země.
  • 83 % respondentů se domnívá, že země dnes potřebuje radikální změny. Pouze 6 % je přesvědčeno, že nechají všechno zůstat tak, jak je, ne horší a 7 % - aby se vrátili do minulosti . Mezi představiteli všech regionálních, věkových a volebních skupin dominují očekávání radikální změny.
  • 52 % respondentů očekává zlepšení situace v zemi v důsledku prezidentských voleb. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní očekávání zvýšily o 1,5 krát. Navzdory tomu, 25 % nemá žádná očekávání na změnu a dalších 7 % očekává zhoršení. Více než ti, kteří věří v optimistický scénář povolebního vývoje, mezi obyvateli Jihu, mladšími respondenty a voliči V. Zelenským.
  • K otázce "Který z těchto kandidátů budete hlasovat ve druhém kole prezidentských voleb?" Respondenti odpověděli takto: 51 % uvedlo, že budou hlasovat pro V. Zelenského, 21 % - pro P. Poroshenko. Další 18 % - není stanoveno, 10 % - nemají v úmyslu hlasovat. Mezi těmi, kteří chtějí hlasovat ve druhém kole: 61 % - pro V. Zelenského, 24 % - pro P. Porošenko. Dalších 15 % nebylo stanoveno. Mezi těmi, kteří mají v úmyslu hlasovat ve druhém kole a rozhodl výběr: 71 % - pro V. Zelenského, 29 % - pro P. Porošenko.
  • V. Zelensky před svým konkurentem ve všech věkových kategoriích . On je také vůdce mezi obyvateli východu, jihu a centra. Současně na Západě jsou pozice obou kandidátů téměř stejné.
  • 20 % respondentů se domnívá, že při volbě V. Zelenského hlasují více přímo za osobu a 66 % - tedy protestují proti současné situaci v zemi (50 % v únoru). Toto, mimochodem, je rozpoznáno Poroshenkovými voliči. Dokonce i mezi samotnými voliči V. Zelenského, asi 60 % jejich rozhodnutí vyjadřuje především protest proti současné situaci v zemi.

Často v posledních pěti letech člověk pochyboval o zdravém rozumu Ukrajinců. Ukazuje se ale že to byla vždy jen ta viditelná část. Ta mlčící většina nesouhlasila.

Průzkumy jsou jednou věcí a reálné volby druhou.

Ovšem vývoj k odvržení oněch posledních pěti let, vývoj, kterým pomyslně bude odvrženo, to, co se svým rozměrem, podobalo do značné míry spolupráci části Ukrajinců s nacistickým Německem zastavit nelze. Prostě zvítězí Putin, jak říkal Porošenko.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Opl: Šla pravda světem a na chudé duchem se smála

15:33 Pavel Opl: Šla pravda světem a na chudé duchem se smála

Již 12 milionů smazaných příspěvků údajných dezinformací a konspiračních teorií na téma covid 19. Od…