Josef Reiman: Podivná hra s Holešovskou výzvou

22.04.2012 18:52

Podrazy v naší republice nekončí a hromadí se jeden za druhým. Komu asi vadila amatérská iniciativa, která se svými žlutými visačkami naplnila v březnu náměstí řady měst naší vlasti?

Josef Reiman: Podivná hra s Holešovskou výzvou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze demonstrovalo proti vládě asi 90 000 nespokojených občanů
reklama

Kdo byl ten, který začal mít obavu z probuzení lidí z letargie, a začal hrát pěkně nečistou hru? Tuto iniciativu tak nenávratně poškodil. Byli to jen její protivníci, nebo také lidé kteří na její práci parazitují a chtějí tuto snahu obrátit v politickou frašku nazvanou Holešovské hnutí 2012 ? To co se stalo by mohlo být  jistě odstrašujícím příkladem zmaření myšlenky všech, kteří se na její práci podíleli. Všech, kteří dokázali, že se našim vládcům začala třást kolena a proto zasáhli. 

Podívejme se několik týdnů nazpět a srovnejme si chronologicky vyjádření našich politiků včetně vládních. Dne 18. března prohlásil pan ministr Kalousek v TV v otázkách Václava Moravce cosi o snaze Holešovské výzvy likvidovat demokratický systém v naší republice podobně jako v minulosti Hitler, Stalin, či Pol Pot. V další reakci dne 20.března svoje slova potvrdil. Shodou okolností to bylo v den, kdy DSSS (pokud někdo neví, je to Dělnická strana sociální spravedlnosti pana Vandase) dokončila Stanovy zakládaného občanského sdružení Holešovská výzva. Dne 22.března referoval v podobném duchu pan Miloš Zeman.

Stejné konstatování se objevilo v PL také dne 26. března ústy redaktora, který se na projevy pánů Kalouska a Zemana odvolával. Dne 2.dubna se objevily v PL hněvivé výkřiky doktora Macka na adresu Holešovské výzvy  s poukazem na její nedemokratičnost a demagogii. A hleďme, den na to bylo občanské sdružení Holešovská výzva registrováno Ministerstvem vnitra ČR, s IČ 22745637. Tiše, bez veřejného zájmu, za to se vším všudy. Materiály na internetu s profesionální dovedností, dokonce přihlášky a dokumenty dokazujícími existenci regulerního právního subjektu. Aktivisté Holešovské výzvy jako amatéři po večerech organizovali připravovanou demonstraci na 15. dubna, chystali visačky, letáky a za pochodu vytvářeli vnitřní struktury této dobrovolné iniciativy.

Hádali se mezi sebou o tvář své iniciativy a zatím nevěděli, že jim byla 3.dubna sprostě ukradena. Je zajímavé, že úředníci na ministerstvu vnitra si nevšimli, že o registraci žádá místopředseda DSSS, pan Bc.Štěpánek. O DSSS nikde ani zmíňky. Skutečně si toho nikdo nevšimnul, nebo ten někdo nechal na politickou objednávku zaříznout iniciativu, která začala být současné vládní garnituře velmi nepříjemná? Zřejmě to nebude náhoda, když po několika dnech, těsně před demonstrací 15.dubna, ta nová Holešovská o.s. udeřila prostřednictvím tištěného media, a dala o sobě vědět. O této skutečnosti okamžitě informovala ČT, avšak ne ve smyslu, že DSSS použila trik, jak bylo v médiu uvedeno, ale prezentovala to jako realitu, bez komentáře.

Náhle byla Holešovská výzva produktem nácionalistů a podle toho bylo třeba se k ní chovat.

Zatímco ještě 11.dubna se objevil v PL článek na téma:“Kalousek lže, nejsme fašisti“, již 16.dubna si o tuto iniciativu otřeli nohy pánové Joch a jeho kamarád Semín. Déšť a také televizní zpráva jistě odradila mnohé od účasti na demonstraci pořádané „DSSS“. Jen SKDE se hlasitě přihlásila ke své kampani proti všem. Nyní jsme v situaci, kdy lidé, kteří se o tuto iniciativu zasloužili musí mlčet, protože jinak by vlastně pracovali pro cizí strany a osoby, které se na aktivitách HV příliš nepodílely a navíc se stává díky vnitřním čachrům politickým subjektem řadícím se do zástupu partají deroucích se o moc ve volbách.

Visačky HV se možná stanou označením těch, kteří se nezpronevěřili myšlence HV a kdo si je vezme prokáže svou odvahu hlásit se k jejím původním myšlenkám. Ano, Holešovská výzva, či Holešovská vize je nyní aktivitou těch slušných, kteří se nenechali nalákat na nacionalistické, nebo mocenské nabídky hnutí, která s její původní myšlenkou nemají nic společného. Ti co se na této situaci podepsali si snad ani nezaslouží pozornost, protože vše vypadá tak, že tato destrukční akce proběhla na politickou objednávku. Máme si snad myslet, že je to jen náhoda? Komu tento čin přinesl užitek a snad i sarkastický škleb do tváře? Nevíte, pánové Kalouskové, Zemanové, Jochové a další odpůrci té skutečné Holešovské výzvy začít? Nebyly to také vůdčí osobnosti sdružující se pod praporem brněnských lokálních patriotů? Ano, vše nasvědčuje tomu, že první bitva je prohrána, ale válka ještě zdaleka neskončila. Měli by si to chytráci mezi našimi politiky i členové DSSS a další „přátelé“ HV uvědomit. Holešovská vize žije dál a jistě si svou čistou myšlenkou získá zpět všchny dnes pochybující sympatizanty. Lidé kolem té skutečné, poctivé iniciativy pracují dále a s nezmenšenou chutí i přes lež a nenávist, která mezi lidmi v naší vlasti ještě stále vládne. Lidé té skutečné Holešovské výzvy nebudou sedět s rukama v klíně. Budou pokračovat ve svém úsilí o odchod vlády, prezidenta, uskutečnění předčasných voleb a uzákonění přímé volby, jakož i  obecného referenda. Toto je základní myšlenka Holešovské vize o lepší budoucnosti pro lidi. Tedy žádný boj o moc a žádné panské manýry. Toto je skutečná Holešovská vize.    

Josef Reiman

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Reiman
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Bidenův záchranný balík udělal radost trhům

18:44 Štěpán Křeček: Bidenův záchranný balík udělal radost trhům

„Další obří stimul na podporu americké ekonomiky je skvělou zprávou pro burzovní obchodníky. Lze tot…