Moderní formy investigativních novinářských dialogů s sebou jistě přinášejí nutnost asertivity a v mnohém i jisté prvky drzosti ve vztahu k oslovovaným osobám. Po zkušenostech s komentátory a především komentátorkami jiných relací v tom vidím jistou osobní iniciativu, kterou stejně jako ostatní projevuje pan
Takáč své empatie, případně antipatie k osloveným. Nehodlám polemizovat o tom, koho pan Takáč snáší dobře a koho přijímá se záměrem pěkně mu zavařit, ale myslím, že v dialogu s panem ministrem financí Fischerem překročil onen pověstný rubikon.
Pokud připustím, že na pana Takáče mají vliv rozbíječské tendence pravé koalice, považuji za nepřijatelné, aby novinář jednal s ministrem financí jako s provinilým sokolíkem. Opakování sugestivních otázek se zjevným urážlivým podtónem a posměšné připomínky spojené s doporučeními a upozorněními na vhodnost nominace do ministerské funkce ukazují na velmi malou vnímavost a nerespektování snahy dotazovaného o důkaz vlastního nepochybení v otázce vyrovnání volebních dluhů. Ostatní také dluží, nebo dlužili, ale buď stojí na té správné straně, podle pana Takáče, nebo je jejich štěstí, že nikam nekandidují, tedy nevyčnívají z řady. To je opravdu velmi subjektivní stanovisko.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Reiman
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.