Kamil Krč: Proč vystupuji z ODS. Strana opustila pravicové principy a toleruje korupci

26.01.2012 14:20

Vyjádření bývalého člena ODS Kamila Krče.

Kamil Krč: Proč vystupuji z ODS. Strana opustila pravicové principy a toleruje korupci
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Dobrý den,
Před lety jsem vstoupil do ODS, abych pomohl své zemi - nikoliv proto, abych získal majetkový prospěch nebo pomoc v kariéře – neboť to: 1/ Nepotřebuji, 2/ Nepovažuji za morálně oprávněný důvod ke vstupu do jakékoliv politické strany. Vstoupil jsem proto, abych přispěl k přeměně ODS na čistě pravicovou stranu, vyznávající a prosazující pravicové hodnoty – jako jsou např.:

 -    Důraz na svobodu a zodpovědnost jednotlivce
 -    Úcta k pracovitosti, samostatnosti a úspěchu
 -    Ochrana osobní svobody, soukromého vlastnictví a svobody podnikání
 -    Omezování role a moci státu
 -    Plná transparentnost státu vůči občanům
 ...a z pravicových hodnot vyplývající:
 -    Pravidlo: Stát občanům NEVLÁDNE, ale vykonává službu občanům!
 -    Zodpovědné hospodaření státu a odmítání plýtvání státními prostředky; tvrdé postihování korupce a rozkrádání prostředků svěřených daňovými poplatníky, presumpce viny u podezřelých politiků
 -    Odmítání zvyšování daňového zatížení firem a občanů - obzvláště, pokud by tím mělo jít o prostředek vyrovnání ztrát z neefektivního či zločinného hospodaření státu
 -    Stejná pravidla pro všechny = nepřípustnost neoprávněného, nemorálního či protiprávního zvýhodňování některých skupin občanů či organizací na úkor zbytku společnosti
 -    Podpora vytváření ekonomických nadhodnot umožňujících rozvoj společnosti a zachování sociálního smíru – zejména k solidární podpoře skutečně potřebných a nemohoucích spoluobčanů
 -    Důraz na zákonnost, právo a spravedlnost i za hranici možného omezujího výkladu – svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého!
 ODS se jako pravicová strana prosazující právo nechová a nejedná - a moje trpělivost je u konce!

Podávám tímto výpověď svého členství v ODS, neboť již nadále odmítám být spoluodpovědný za:
 1.    Opuštění pravicových hodnot
 2.    Neřešení a podporu rozvoje korupce
 3.    Neřešení plýtvání státu
 4.    Kroky proti střední třídě i proti lidem sociálně skutečně potřebným
 5.    Dopuštění bezprávního státu a zavádění nové totality

MOJE DŮVODY:
Mezi důvody mého odchodu z řad ODS patří jednak spousta chybných, či dokonce naprosto neomluvitelných kroků, jako je:
 -    Opakované vytváření velkých koalic s levicovými stranami i tam, kde byly možné rozumnější varianty – zejména v prohnilé Praze – jen kvůli kontinuitě přístupu ke korupčním příležitostem
 -    Zavádění nových a vyšších daní namísto zamezení plýtvání a korupce ve státní správě spolu s celkovým snižováním výdajů státu; posilování moci státu na úkor moci občanů = jasná levicová tendence!
 -    Odmítání řešit korupci rázně a nekompromisně – a namísto toho uplatňování Nečasova přístupu vyhovujícího všem zkorumpovancům – „...postupovat jen po drobných krůčcích“...
 -    ZAVÁDĚNÍ NOVÉ TOTALITY A BEZPRÁVNÍHO STÁTU!

Mezi mé důvody však patří i množství zdánlivých drobností, které se týkají běžného poctivého občana – a které ukazují na chybějící rozum tvůrců legislativy z řad ODS, vedoucí např. k ochraně a posilování výhod pro parazitující skupiny spoluobčanů, aby pak nezbývalo dost veřejných prostředků pro podporu skutečně potřebných lidí – jako jsou invalidé apod.

Proti lidem z velké části pravicově orientovaným je pak zaměřena např. povinnost nezaměstnaných již po 2 měsících na úřadě práce vykonávat veřejné práce! Tedy právě v době, kdy se vysoce kvalifikovaným nezaměstnaným sbíhá nejvíce pohovorů v rámci několikakolových výběrových řízení! Zákonodárci z řad ODS se zřejmě již dlouho nevyskytují na běžném pracovním trhu – jinak by tohle věděli, stejně jako to, že lidé s vyšším vzděláním a vyšší profesní úrovní si po ztrátě zaměstnání hledají v současnosti práci běžně i šest měsíců či déle – a kolik si to vyžaduje úsilí, přípravy a dalšího sebevzdělávání! Čekají nás inženýři a ředitelé v oranžových vestách s lopatami na ulici?! Čekají firmy hledající manažery schránky plné dopisů: „Omlouvám se, nemohu se dostavit na assessment centrum – musím zametat chodníky!“?! Který chorobný mozek tohle zplodil – a proč p. Nečas tuto obludnost zařadil mezi svá hlavní mediální témata v předvolební kampani?! Ano, jde vlastně jen o drobnost, ale ukazuje, nakolik ODS ignoruje své voliče!  Na mé připomínky zaslané jihomoravské ODS nikdo nereagoval...

Ovšem tohle vše je ještě maličkost oproti tomu, co se děje v několika málo posledních letech:

DOPUŠTĚNÍ BEZPRÁVNÍHO STÁTU – ZAVÁDĚNÍ NOVÉ TOTALITY!
-    Ministr spravedlnosti Pospíšil zastupující ODS, nejen tolerující, ale dokonce prosazující systematické a masové porušování Listiny základních práv a svobod!
-    ODS prostřednictvím svého ministra nejen neřešící nehorázný a v praxi protiprávně uplatňovaný systém exekucí, naprosto běžně postihující nevinné a nedlužící občany; ale dokonce též udělující neoprávněné a protiprávní výsady představitelům exekutorské mafie, převyšující pravomoci policie - a usilující o povýšení výsad exekutorské mafie na pravomoci vyhrazené pro soudy! Jde o vládou a justicí posvěcené upřednostňování výsad jedné skupiny podnikatelů (exekutorské mafie) na úkor ostatních občanů (skutečných i domnělých dlužníků) – a dopuštění vzniku státu ve státě!
-    Odpírání práva na presumpci neviny občanům, neoprávněné přenášení důkazního břemena na občany, systémové narušování domovní svobody nevinných občanů, předražování příp. dluhu o tisíce %, justicí posvěcované ignorování institutu promlčení a loupeží - a další formy porušování listiny základních práv - TAKTO SI ODS PŘEDSTAVUJE DEMOKRACII?!!!
-    Uvádění velké části národa v dluhovou past, odepření práva občanů na jistotu při zodpovědném a  čestném způsobu života =rozpad důvěry a víry občanů ve spravedlnost a státem garantované právo!

Řadoví členové ODS, kteří usilují o změnu strany ve skutečně pravicovou, morálně čistější, uskutečňující racionální změny a využívající inteligenci členské základny, prakticky nemají šanci své názory prosadit.

Občanská nespokojenost v České republice roste, neboť i ti, kteří vkládali své naděje v domněle pravicovou koalici vzešlou z posledních parlamentních voleb, zůstali nevyslyšeni a zklamáni! A to i vinou ODS, která se nepoučila – a evidentně není schopná pozitivního vývoje. Vzkazuji všem korupčníkům a prospěchářům zneužívajícím členství v politické straně, ale také Vám, kteří nad nepravostmi, chybami a nedůslednostmi ODS zavíráte oči – ne, můj hlas opravdu není jen hlasem jednotlivce! Já se jen se snažím, aby byl víc slyšet. A aby tomu tak konečně také bylo, je pro tuto moji výpověď členství v ODS zvolena forma otevřeného dopisu.

A můžete mě kritizovat za moji otevřenost a za to, že nesděluji své názory a důvody pro ukončení členství v ODS jen v uzavřeném kruhu: Když jsem se přesně o tohle pokoušel – a v uzavřeném okruhu lidí jsem se snažil ODS přesvědčit k zásadním krokům k očištění a změně přístupu, tak to k ničemu nevedlo – a mé návrhy zůstaly naprosto bez odezvy! Kéž by aspoň tento dopis pomohl k nějaké změně.

S pozdravem, bývalý člen ODS
Kamil Krč

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Koronavirus dorazil do německých hlav

16:36 Miroslav Macek: Koronavirus dorazil do německých hlav

Pondělní glosy Miroslava Macka