Karel Januška: Co nezaznělo na sjezdu ANO

19.02.2019 19:25 | Zprávy
autor: PV

Sledoval jsem projev předsedy Babiše. Problému spravedlnosti se nedotkl. Neslíbil, že republika bude právním státem. Soudci opět nebudou rozhodovat spravedlivě, jak všichni slibují při svém jmenování.

Karel Januška: Co nezaznělo na sjezdu ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: 5. celostátní sněm Hnutí ANO

Když Hnutí ANO někdy v roce 2013 vstupovalo do politického boje, tak slibovalo: „Právo a soudy tu nejsou pro právníky, ale pro občany. To neznamená, že musí laik rozumět všem zákonům, ale naopak, že to nepotřebuje.“ ANO postupně získávalo znatelně víc voličů, až se dostalo na špičku téměř ve všech částech republiky.

Svoboda slova nestačí k uskutečnění přechodu naší Československé socialistické republiky do demokratického Česka.

Občan má malou možnost bránit se proti nesmyslným zákonům. „Občané s právnickým vzděláním“ si v totalitě vybudovali systém, kterého se nechtějí vzdát. Dá se říci, že téměř všichni zvolení „zákonodárci“ jsou vyškolení v totalitním Československu a rychle si zvykli na prebendy, které jim zajistili předchůdci, a které si sami náležitě rozšířili. Pravomoci státních zástupců (prokurátorů) a exekutorů jsou toho důkazem.

Státní zástupci (i exekutoři) nepochybně patří do moci výkonné. Musí být řízení hierarchicky. Každý se musí za své rozhodnutí zodpovídat svému nadřízenému. Výjimečné případy (trestný čin zákonodárce) předkládají k rozhodnutí zákonodárnému sboru (Senátu nebo Sněmovně). Logicky proto musí být zařazení mimo ministerstvo spravedlnosti.

V republice, kde se soudci dopouštějí trestných činů, nelze mluvit o spravedlivém státě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…