Karel Januška: Otevřený dopis Barboře Tachecí

22.10.2019 20:10

Pravda není prázdné slovo. Moderátoři veřejnoprávních medií by si měli vybírat důvěryhodné občany, kteří nejsou zatížení politikou.

Karel Januška: Otevřený dopis Barboře Tachecí
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Paní moderátorko Barboro Tachecí (a ostatní moderátoři všech veřejných i soukromých medií).

V nedávném rozhovoru (s představitelem školství panem Haus..) jste několikrát prohlásila: "Pravda je...". Opravdu Vy víte co je pravda? Respektive uznáváte i pravdy jiných občanů? Uznáváte pravdy soudů? Nebo jenom na základě svých zkušeností o něčem prohlašujete, že je pravdou?

O současném premiérovi většina novinářů tvrdí: "premiér je trestně obviněný". V právním státě by takové tvrzení bylo trestatelné, protože žádný soud nerozhodl: "A. Babiš jednal v rozporu se zákonem". Takže Vy i ostatní novináři, včetně prezidenta se dopouštíte pomluvy.

V mediích byla zpráva: "ÚHOS zpochybnil státní smlouvu s firmou Kapsch." Jinými slovy: Úředníci státu zpochybnili rozhodnutí své vlády. Může takový systém fungovat? Státní úředník jménem vlády podepíše smlouvu. Jiný státní úředník tuto smlouvu zpochybní. Neměla by být státní smlouva závazná i pro všechny budoucí vlády?

Každý ministr je zodpovědný za úředníky svého rezortu. Všichni ministři jsou povinní jednat tak, aby naplnili programové cíle vlády jako celku. Žádný ministr by neměl být současně zákonodárcem. Získaný mandát by měl být zvolenými postupy dočasně přenechán následujícímu občanovi, který nejlépe uspěl ve volbách. Současná činnost ministra a poslance je z pracovních důvodů nesmyslná.

Poslanecká sněmovna kontroluje činnost vlády, bez ohledu na stranickou příslušnost. Ministr vnitra, kterému přísluší dohlížet nad policií, měl by být nadřízený státním zástupcům. Bez souhlasu ministra vnitra nelze „přepadnout“ poslance a odvézt je spoutané do vazebního držení. Je trapné, když se to koná za účasti prezidenta. Každý státní úředník (s výjimkou předsedů vyjmenovaných úřadů v Ústavě) je odvolatelný. Moderátoři by si měli vybírat důvěryhodné občany, kteří nejsou příliš zatížení politikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžena Chrasteková: Podlé podsouvání, přesvědčování, prostě manipulace lží

12:41 Růžena Chrasteková: Podlé podsouvání, přesvědčování, prostě manipulace lží

Volební kampaň začala, budiž nám, voličům, občanům, zůstane zachován zdravý rozum, soudnost a hlavně…