Karel Januška: Upřesnění zákona

19. 9. 2020 21:17

Chybná činnost justice při rozhodování soudů (rozsudky ping-pong) je způsobená špatnými pravomocemi státních zástupců.

Karel Januška: Upřesnění zákona
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Státní moc výkonná se skládá z armády a policie. Obě složky moci výkonné mají útvary, které mohou jednat mimo zákon. Příslušníci tajné policie mohou získávat informace nezákonnou cestou. Po převratu v roce 1989 se policejní složky STB přizpůsobily. Byly zneužívány k bojům mezi politickými stranami. Nový Ústavní soud pod Rychetského vedením se vnitřními předpisy zbavil odpovědnosti za spravedlivé rozhodování soudů. ÚS ignoruje povinnost přísného dodržování rovnosti občanů před zákonem.

Zákony přírodních věd, nejnovější poznatky z věd technických a lékařských, nesporně patří mezi zákony, které musí soudci respektovat.

Pravdivý výrok je matematický termín. Programovací jazyky s ním normálně operují. Na základě hodnot Pravda a Nepravda lze zobrazit rozměr, zvuk, barvu nebo pohyb každého předmětu. Nelze zobrazit svědomí.

Proto každý soudce má právo rozhodovat i podle svého svědomí. Svůj názor nesmí měnit. Nesmí ani přikazovat jiným soudcům. Státní zástupci jsou úředníci, kteří mají právo po občanech vyžadovat plnění právních norem. Správní soudy nemají v Ústavě žádnou oporu. Neshody mezi názory státních zástupců a občanů musí řešit obecný soud.

Státní úředníci kteří nejsou členy úřadů vyjmenovaného v Ústavě, musí počítat s tím, že po každých parlamentních volbách mohou být vyměnění. Musí plnit cíle nové vlády. To zaručuje střídání pravo-levých vlád.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

18:38 Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

Polední tisková konference vlády otřásla zemí. „Od zítřka nastává v naší zemi lockdown,“ shnruje děn…