Karel Januška: Volby do Parlamentu 2021

27. 1. 2021 7:38

Incident v Poslanecké sněmovně dokládá, jak poslanci opovrhují spravedlností. Zájmy své a svých politických stran kladou před práva občanů a potřebám republiky.

Karel Januška: Volby do Parlamentu 2021
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážení poslanci, pan Volný (váš kolega, bez politické příslušnosti) byl zneuctěn a okradený o svá poslanecká práva.

Anketa

Přímo na covid v Česku zemřela zhruba 1/3 lidí, kteří jsou uváděni jako oběti, uvedl ministr Blatný. Měl to říkat?

93%
7%
hlasovalo: 7151 lidí

Každé volby poslanců mají být veřejné. Všichni občané nesledují diskuze ve sněmovně. Kandidáta volí podle svého mínění, a v případě jeho zvolení sledují jeho činnost.

Uzavřením voleb musí skončit veškeré staré výhody pro strany i jednotlivce. Budoucí chování vlády občané zhodnotí podle skutků. které vláda učiní. Premiér a členové vlády nesmí být součástí Sněmovny. Je nutné přimět premiéra, aby do Sněmovny stanovil svého zástupce.

Aby byl režim spravedlivý ke všem občanům, není možné zvýhodňovat poslance podle výsledků starých voleb. Až časem se pozná, jak jednotliví poslanci přispívají k prosperitě republiky. Dobrá práce jim umožní následující zvolení.

Utváření klubů poslanců může existovat. Ale z tohoto uspořádání nesmí jednotlivým poslancům plynout žádný prospěch. Přednostní právo diskutovat nesmí toto právo zrušit. Každý poslanec ve skutečnosti zastupuje stejnou část voličů, protože před zákonem jsou si občané i zákonodárci rovni. Jednotlivé hlasy poslanců nesmí být korigované počtem hlasů, které jeho strana či uskupení získala v minulých volbách. Vůle většiny nesmí být korigovaná mohutností politického uskupení, protože během vládnutí se vůle občanů mění. Volby musí být být veřejné. Do spravedlivých voleb nepatří žádná kvóra, vložená před desítkami let.

Poslanci řídící jednotlivé schůze Parlanentu nesmí být za tuto "práci" zvýhodňovaní. Každou schůzi by měl řídit poslanec, který má k řízení schopnosti. Nikdo nesmí mít právo odepřít diskutovat jiným poslancům.

Pouze předseda Sněmovny by měl být mimořádně placený. Ostatní poslanci by měli mít stejný plat, bez jakýchkoliv příplatků. Hospodaření republiky je závislé na vůli všech poslanců. Každý poslanec má právo i povinnost přednést svůj názor. Privilegia, která si vymysleli poslanci z předešlých voleb nemají opodstatnění.

Politické strany občané často nerozlišují. Proto by se každé volby měly opakovat do té doby, dokud není zvolený dostatečný násobek poslanců. Občané se za svého kandidáta nestydí. Volby by se měly uskutečnit způsobem, který odpovídá současným možnostem výpočetní techniky. Občan může volit z domova, z volební místnosti, ze zahraničí. Volič má právo měnit své rozhodnutí až do doby, která je stanovená jako konec volby. Okamžitě po volbách jsou známé výsledky. Bez nákladů na volební komise, školení a p. Následující kolo může pokračovat po patřičné reklamě s menším počtem kandidátů. Tímto způsobem by byli vybraní občané, kteří bodou ctít povinnost své funkce a dbát na prosperitu republiky.

Státní majetek by mělo spravovat jedno ministerstvo. Ministerstvo spravedlnosti nesmí spravovat žádný státní majetek.

Z ČT jsem se dověděl, že "soudci z lidu" stále mají možnost mluvit soudcům do rozhodování. Ústava to nepřipouští. Je vinou poslanecké sněmovny, že Ústavní soud pohrdá Ústavou, a vrací nespravedlivá rozhodnutí k řešení jinému soudu. Povinností Ústavního soudu je nejenom spor rozhodnout (zda bylo rozhodnutí spravedlivé), ale také z právních norem a předpisů odstranit a upřesnit takové části, které nespravedlnost způsobily. Nečinností Ústavního soudu stát přichází o značné částky, a občané nemají soudní ochranu. Což o zvířatech tvrdit nelze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

21:28 Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

Možné úvodní kroky pro uvolnění lockdownu, které chce v pondělí Kurzova vláda projednat, jsou velmi …