Hudeček transformoval příspěvkovou organizaci města pod názvem Útvar rozvoje města (takzvaný Pražský architekt, neboli ÚRM), která byla vždy pouze připomínkovým a poradním orgánem. Jeho zásahem se z ní stal rozhodující orgán v případě jakékoliv nové stavby v hlavním městě Praze. Z ÚRM vytvořil Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (dále jen IPR) a přenesl na něj značnou část kompetencí, o kterých dříve rozhodovaly odbory města v režimu státní správy. V současné době má IPR rozpočet 650 milionů a 250 zaměstnanců. Dříve měl ÚRM pouze 50 zaměstnanců a rozpočet okolo 150 milionů korun. Je to absolutní korupční prostředí, které zadává soutěže pro spřátelené architekty. Je rozhodně netransparentní, že současný ředitel IPR se dosud živil lobbováním za developerskou činnost a nyní si hraje na zcela „transparentního“ ředitele institutu, který má developery hlídat. Navíc má příjem 120 tisíc korun měsíčně, s bonusy dokonce 180 tisíc korun měsíčně, což je dokonce vyšší plat než má primátorka Prahy. Ředitel IPR nemusel ani projít výběrovým řízením, což je naprosto nedůvěryhodné.
Obří rekonstrukce
IPR sídlí v prostorách Emauzského kláštera, kde dříve sídlil Útvar rozvoje města. Ještě za primátora Svobody byla naplánována rekonstrukce těchto staveb v hodnotě 150 milionů korun. Nicméně, nová organizace IPR se rozhodla celou studii přehodnotit a zvýšila její cenu na částku blížící se k jedné miliardě korun. Design připomíná pětihvězdičkový hotel, koupelny jsou obložené mramorem s černými zařizovacími předměty světové značky. Opravdu potřebují úředníci takové prostředí pro svoji kvalitní práci? Je to další plýtvání veřejnými prostředky za zbytečně luxusní rekonstrukci pro potřeby úředníků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz