Když se informace dostala mezi lidi, vystoupil tento týden prezident Nicolas Maduro, aby ji uvedl na správnou míru: „Musíme tu myšlenku nechat uzrát. Bude-li třeba, zdražíme benzín do roka. A nebo třeba do deseti let.“ Tím nastartoval psychologickou přípravu pro zdražení. Přesně jako se to dělalo v Československu.
Země s nejbohatšími zásobami ropy na světě nemá dost peněz na platbu svých fiskálních závazků.
V nemocnicích umírají pacienti, protože nejsou léky. Zpráva prošla tiskem, protože ji zveřejnil lékař, který je zároveň poslancem. V posledním roce dosáhla inflace šedesáti procent. Klesla produktivita jak ve státním tak v soukromém sektoru. Často není dost surovin k výrobě, obchody zejí prázdnotou. Přesto se prezident Maduro domnívá, že je to vinou protivládních podnikatelů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz