Ladislav Macek: Chceme ochránit jednotlivé družstevníky, ale také družstvo jako celek

14.12.2017 12:10

Dopis předsedy představenstva JEDNOTY spotřebního družstva ve Vsetíně.

Ladislav Macek: Chceme ochránit jednotlivé družstevníky, ale také družstvo jako celek
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ladislav Macek, předseda představenstva, JEDNOTA, spotřební družstvo ve Vsetíně
reklama

Vážení členové,

v poslední době jsme zaznamenali nekorektní dění kolem našeho družstva. Jednotliví členové se na představenstvo družstva obracejí s žádostí o vysvětlení této situace a poskytnutí relevantních informaci. Pokládáme proto za nutné se oficiálně vyjádřit k aktivitám společnosti COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, a.s. jejíž zástupci v posledních týdnech začali obcházet jednotlivé členy družstva s nabídkou na odkup jejich podílu.

Především se chceme od těchto aktivit jednoznačně distancovat. Nemáme s nimi nic společného. Tito lidé navíc poškozují dobré jméno spotřebního družstva JEDNOTA. Společnost COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, a. s. parazituje na našem obchodním názvu a rozšiřuje lživá tvrzení o údajných ekonomických problémech a insolvenci našeho družstva. Na základě těchto lživých argumentů se snaží uvést zejména naše starší členy v omyl a přinutit je k podpisu protiprávních, jednostranných a nevýhodných smluv a neplatných bianko plných mocí.

COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, a.s. je soukromá firma, která nemá nic společného s družstvem ani jeho více než šedesátiletou tradicí. Vznikla až v lednu 2017. Navíc tato společnost zcela záměrně, s cílem vyvolat v oslovených osobách mylný dojem, že je součástí svazu spotřebitelských družstev, zneužila tento název.

Společnost nejen, že skupuje podíly protiprávně, jejím prostřednictvím vyplácené ceny jsou navíc výrazně pod reálnou hodnotou vašich podílů. Chceme Vás ujistit o tom, že Spotřební družstvo JEDNOTA nemá žádné ekonomické problémy a v žádném případě mu nehrozí insolvence. Nadále řádně vykonáváme činnost, pro kterou bylo družstvo založeno, a řádně plníme veškeré své závazky.

O lživé argumentaci zástupců COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, a.s. svědčí i skutečnost, že pokud by situace byla taková, jak popisují, jen stěží by došlo z jejich strany k navýšení částky, kterou nabízejí za podíl - tedy z  10.000,- Kč na aktuálních 30.000,- Kč.

Navíc z dikce smluv vyplývá, že pokud společnost COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, a.s. nezíská nadpoloviční podíl v družstvu, odstoupí od smluv a členové družstva budou muset vracet peníze, které přijali. Podpisem převodu se navíc vystavují dalším možným vysokým finančním sankcím.

O nečestnosti a neférovosti jednání zástupců zmíněné firmy svědčí i fakt, že disponují seznamy členů družstva, které jsou neveřejné. Je tedy otázkou, kde a jakým způsobem se tyto osoby zmocnily osobních dat jednotlivých členů našeho družstva.

Máme připraveny a činíme příslušné právní kroky, abychom ochránili nejen družstvo jako celek, ale také jednotlivé družstevníky a nevystavovali je riziku finančních postihů a ztrát.

Proto na všechny družstevníky prostřednictvím tohoto sdělení apelujeme, aby nenaletěli pokusům o převody podílů či násilné převzetí spotřebního družstva Jednota a především nepodepisovali nevýhodné smlouvy. V případě, že jste již byli kontaktováni, případně jste smlouvy podepsali, nebo se jen chcete dovědět více informací, můžete se obrátit na osobu, která je pověřena vedením družstva k řešení jednotlivých případů podvodných převodů podílů. Touto osobou je paní Dagmar Kovářová (tel.: 604 209 123, email: kovarova.dagmar@seznam.cz). Tato s Vámi celou záležitost probere, poskytne Vám relevantní informace a seznámí Vás s možnostmi řešení vzniklé situace.

Vzhledem k blížícímu se konci roku bych Vám chtěl za naše družstvo popřát klidné a požehnané vánoční svátky a hodně zdraví a spokojenosti v roce 2018, k čemuž věřím, že přispěje i naše družstvo prostřednictvím svých, Vám poskytovaných, služeb.

Děkujeme Vám za přízeň a jsme s družstevním pozdravem VŠECHNO DOBRÉ.

 

Ing. Ladislav Macek

předseda představenstva 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Výzva vládě České republiky

22:35 Petice: Výzva vládě České republiky

My, výzkumní a pedagogičtí pracovníci, kteří se věnujeme Barmě/Myanmaru, bychom Vás tímto chtěli pož…