Libor Dvořák: Co si vyválčíme, to budeme mít

11.02.2015 13:28 | Zprávy

Co si vyválčíme, to budeme mít, jako by si říkaly obě strany – a podle toho se taky chovají. Obě se zkrátka snaží urvat co nejvíc, a kde mohou, tam to taky dělají. Zřejmě mají za to, že současný stav fronty se v Minsku změní ve status quo.

Libor Dvořák: Co si vyválčíme, to budeme mít
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka

Jednotky ukrajinské Národní gardy údajně prolomily obranné linie separatistů u strategicky velmi citlivého azovského přístavu Mariupol.

V jejich pozicích je prý přítomen i tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksadr Turčynov, který tu má koordinovat další součinnost armády a Národní gardy.

Tisková služba pluku pro zvláštní úkoly Azov hlásí, že tato elitní jednotka společně s dalšími silami, zaangažovanými v antiteroristické operaci Kyjeva, připravuje plnoformátový útok na povstalce.

Zcela opačné informace přicházejí z okolí Doněcka a hlavně města Debalceve, kde měli separatisté definitivně obsadit jedinou silnici, po níž bylo možné zásobovat tamní ukrajinské jednotky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Český rozhlas

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně hodláte dělat proto, aby se Ukrajinci po válce vrátili domů?

A proč poskytujeme azyl i mužům, kteří by měli svou zemi bránit? Ještě otázka, je podle vás pro nás přínosem a případně jakým, když tu u po válce Ukrajinci zůstanou, protože teď tvrdíte, že pro nás přínosem jsou, pak zase, že se budete snažit o jejich návrat, upřímně se v těch vašich prohlášeních vů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

14:30 Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

Protože sytý hladovému nevěří! A polistopadová generace nikdy nebyla hladová! Bohužel…