Lucie Kmentová: Reakce na článek "Profackujte biskupy za podporu Klause. Šokující hlas z KDU-ČSL"

4.10.2011 9:02 dop.

Parlamentní listy zveřejnily můj včerejší status publikovaný na soukromém profilu na sociální síti Facebook. Vyprošuji si, aby o mně média psala v souvislosti s mým soukromým facebookovým profilem!

Lucie Kmentová: Reakce na článek "Profackujte biskupy za podporu Klause. Šokující hlas z KDU-ČSL"
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Demonstrace proti Bátorovi

Nejsem církevní, ani politický funkcionář, ale věřící občanka. Snažím se být aktivní a vnímám hrozby, k nimž tato země směřuje. Hrozby je potřeba zažehnávat! Či snad ne? Zvolila jsem schválně expresivní vyjádření pocitu z chování biskupské konference. Biskupové by se měli více dívat na chudé, nemocné, opuštěné a bloudící, než na mocné, bohaté a účelově konzervativní světské vládce, kteří se chovají bezohledně a myslí jen na svůj prospěch.

Psali jsme: Profackujte biskupy za podporu Klause. Šokující hlas z KDU-ČSL

Podle webových stránek biskupské konference nemá česká společnost jiné problémy než je MUDr. Barták, církevní restituce, útoky v Norsku a pan Halík. Podpora biskupské konference zdravotní reformě a Václavu Klausovi se vymstí nejen církevním představitelům, ale všem věřícím a všem obyvatelům této země. Situace mi tak trochu připomíná vzdálenou dobu, ve které měla církev taktiku, ale její aktivní členové měli bez církevní podpory pravdu.
K rozpačitosti mne vede také fakt, že pan arcibiskup Duka je patronem nadace společnosti obchodující s diamanty, čímž zaštituje problematický původ těchto nerostů.

Vy máte pravdu, my máme taktiku

Narážím na signatáře Charty 77, od kterých se církevní představitelé distancovali, a pan kardinál Tomášek řekl jedné aktivní katoličce: "Vy máte pravdu, ale my máme taktiku."

Ve straně KDU-ČSL mě také podpořila např. Ing. Martina Kotyková: "Klaus mluvil na svatováclavských oslavách o rodině, jako kdyby Doly Buster mluvila o předmanželské čistotě." Martina je několikanásobná matka, manželka a česká lidovecká politička. Je členkou Celostátního výboru KDU-ČSL a expertní stranické Komise pro rodinnou a sociální politiku.

Publikováno se souhlasem autora

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 253. díl Chvála řeči české

21:33 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 253. díl Chvála řeči české

Cokoli řeknete o Karlu Čapkovi, bude pravda: Skvělý a velice pilný novinář, autor desítek cestopisný…