Lukáš Lhoťan: Jak dlouho budeme takovým zvěrstvům nečinně přihlížet?

25.02.2014 19:02 | Zprávy

Naše média jsou plná zpráv o tom, jak zlí křesťané ve Středoafrické republice vraždí a vyhánějí muslimy. Poselství mediální masáže, které se line také z muslimských médií a prostřednictvím multikulturních aktivistů, je jasné. Chudáčci muslimové jsou oběti zlých krvelačných křesťanů a animistů.

Lukáš Lhoťan: Jak dlouho budeme takovým zvěrstvům nečinně přihlížet?
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Osobně jsem nepřítelem kolektivních trestů a opatření, byť jsou mnohdy pochopitelná - jako v případě sudetských Němců. To, co se však děje v našich médiích v souvislosti s konfliktem ve Středoafrické republice, je opět ukázka mediální propagandy, která z nějakého důvodu kopíruje propagandu islámskou a celou situaci významně překrucuje.

Málokdo již ví, a málokdy se to objevuje i v článcích o celé situaci, že první kdo začal s násilím, vražděním, znásilňováním a mučením byli muslimští povstalci, kteří se pokoušeli uchopit moc. Do toho všeho se zamíchaly i kmenové problémy a zájmy jiných mocností a krize byla na světě. Obyvatelé Středoafrické republiky nemuslimského vyznání mají již staleté zkušenosti se soužitím s muslimskou menšinou a jejím chováním. Islám se tam totiž dostal v rámci obchodu s otroky, který provozovali Arabové.

Nedivím se tedy tomu, že jakmile se pokusili muslimští povstalci o státní převrat a muslimská menšina je podpořila, rozhodli se nemuslimové jednat a preventivně muslimy ze země vyhnat. To, že během této čistky dochází i k násilí a brutalitě, je smutné, ale dalo se to čekat. Ve Středoafrické republice totiž nepřevládá čisté křesťanství, ale je tam smíseno se spoustou pohanských rituálů a myšlenek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Prezident

Co přesně myslíte tím, že Pavel nesmí být znovu prezident za žádnou cenu? Co jako chcete udělat, aby jím znovu nebyl? A hodláte kandidovat sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: V Praze se sešli dva prezidenti studenoválečníci

15:49 Jiří Paroubek: V Praze se sešli dva prezidenti studenoválečníci

V Praze je ve dnech 4. a 5. května na státní návštěvě finský prezident Stubb. Tento milý muž je znám…