Marie Knížáková: Potřebujeme pravdu?

13.05.2019 16:18

Kauza Národní galerie už není jen o Jiřím Fajtovi, který prokazatelně zneužil svoje postavení. To, co se děje, je boj o moc, a ten je nelítostný a potlačuje všechno dobré, co ještě v lidech zbylo.

Marie Knížáková: Potřebujeme pravdu?
Foto: prague.eu
Popisek: Sídlo Národní galerie v Praze

Včerejší debata na ČT 1 to jen potvrdila. Václav Moravec se podbízivým hlasem domáhal odpovědi na otázku, proč bylo nabídnuto Fajtovi místo v NG. Jeho snažení „zvítězit“ bylo odporné. Předseda Hamáček o oprávněnosti nabídky nic nevěděl, což byla nepochopitelná chyba. V. Moravec byl nepřipravený nebo „veden“, jinak by věděl, že nebyl porušen zákon, naopak, byl naplněn.

Média si s námi dělají co chtějí a my jsme, jak je vidět, bezmocní. Zloději a podvodníci dostávají zelenou. Kde hledat pravdu? Patrně ji nepotřebujeme. Kam jsme se dostali? Kdo nás vede? Kdo šlape po všech lidských ctnostech?

Proč lidé z kultury usilovně volají po odvolání ministra Staňka, když je právo evidentně na jeho straně? Kolik z těch pěti tisíc podepsaných ví opravdu něco o činnosti Fajta a chodu Národní galerie?

Když někdo začne konečně rozkrývat podvody, tak se ozývají ti, kteří by měli společenskou morálku hlídat, což je hlavním úkolem umění. Jedno je jisté. Vedení NG bylo špatné, neprofesionální a pro Národní galerii v Praze devastující. Ve lži jsme žili dost dlouho za komunistické totality a jak to vidím, tak zdárně navazujeme a ještě si tleskáme. Já tedy ne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…