Martin Komárek: Dědek není Dědek, ale šašek

26.08.2017 16:00

Až s neprofesionálním nadšením jsem uvítal kandidaturu Dalibora Dědka za Starosty a nezávislé. Gazdík v čele Starostů zmotal, co mohl, ale to, že přitáhl do stáje Dědka, je stejný výkon, jako kdyby fotbalová Příbram koupila Ronalda. Na Příbram s Ronaldem by chodilo víc diváků, než na SS z Prahy.

Martin Komárek: Dědek není Dědek, ale šašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek
reklama

Dědek přijal místo vůdce v Ústeckém kraji. Kraj je to drsný a na Liberecku, kde je Dědek právem vážen, by to měl o dost snazší.Po několika dnech však kandidaturu vzdal a vytáčel se jako by byl politikem.

Jako podnikatele a člověka si ho nadále vážím, ale v tomto bodu mě zklamal.

Laskavý čtenář, který mě zná, asi podotkne, že já se chovám stejně, když jsem zdvořile odmítl nabídku, abych kandidoval ze naše hnutí Ano. Rozdílů je mnoho. Jednak je Dědek úspěšnější, štíhlejší a bohatší než já. Jednak jsem neutekl z kampaně, kterou jsem musel vést v cizím městě a vyhrál jsem ji poměrně slavně. Odsloužil jsem si čtyři roky ve sněmovně, aniž bych lhal, kradl, podváděl a porušoval dané slovo, což mi samozřejmě přidělalo jen trable. Po těžkém rozhodování jsem si nakonec řekl, že když nechodíš do práce rád, asi není něco v pořádku a rozhodl jsem si dát zdravotní přestávku. Ostatně mám natržený sval, artrózu v koleni a ischias, jak mi dnes řekl pan doktor Bednář. Přes to, že je z ODS, tuto takřka konečnou diagnózu mu věřím, neboť je skvělý a moudrý lékař.

Dalibor Dědek však ze sebe udělal klauna. Přijmout kandidaturu a odstoupit po pár dnech je směšné a trapné. Proč? Buď prostě neuvážil včas, do čeho leze nebo se zhrozil, do čeho to vlezl.

Jako zdatný analytik si troufám tvrdit, že platí obojí. Starostové se tváří jako poněkud jiná strana, ale tak jako tak je to hnízdo intrikánů a ctižádostivců, kteří umějí pramálo. Obdivuji všechny dobré starosty malých obcí či měst. Ale být dobrým starostou naprosto neznamená, že máte kvalifikaci do velké politiky.

Ostatně nepochybuji o tom, že ti, které Dědek odsunul na ústecké kandidátce, mu mydlili schody. Jak už říkal klasik Zeman. Neosobnosti se v českých stranách za každou cenu snaží vystrnadit osobnosti.

Předpokládám, že Dědek usoudil, že tato investice je víc než marná. Zároveň to ale neřekl natvrdo, protože jako slušný člověk nechce poškodit spolek, jehož byl na čas členem.

Je mi to líto. Politika má být soubojem titánů a ne žabomyší válkou, kterou teď je.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem autora

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Krása: Pane režisére, cítím s Vámi

15:33 Václav Krása: Pane režisére, cítím s Vámi

Komentář na facebookovém profilu k názorům režiséra Strach na rasismus a boj proti němu.