Martin Komárek: Strana nestrana Alzheimerem stižená

19.02.2018 15:40

Proč sociální demokracie neumí mluvit a neví kde je? Může se ze svého Alzheimera vykřesat?

Martin Komárek: Strana nestrana Alzheimerem stižená
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Martin Komárek v Ostravě.

Poslední čtyři roky jsem její úpadek sledoval na vlastní oči. Jenže to už choroba běžela naplno, jen ji tlumily drahé léky – platili jsme je všichni.

Potácející se a zapáchající polomrtvola je důsledek nezřízeného a neřízeného života. Ten ale byl zas důsledkem existenciální nejistoty. Tentokrát to není intelektuálský žvást: ČSSD si nebyla jista, zda existuje a trpěla schizofrenií od dětství.

Horák s Komárkem ji přivedli na svět jako džentlmenskou moderní stranu pečující o ty, kdo v životě neměli tolik štěstí jako jiní. Proti Klausovi se neprosadili.

Živořící stranu si vzal do parády Zeman, na rozdíl od Horáka a Komárka neměl nikdy se sociální demokracií nic společného. Ze zakřiknutého chytrého děcka vychoval zlého spratka s proříznutou držkou, špičatými lokty a věčně hrozící pěstí.

Do vlády pak Zeman nepřivedl sebevědomé politiky, ale hejno pologramotných nešťastníků. Ti se jako všichni pologramotní nešťastníci, jakmile se dostanou k lizu, začali cítit mistry světa a Zemana při první příležitosti zradili. Po zradě (jak marno doufat, že ničemnost povede k dobru) se snažili obnovit západní ideál.

Dopadlo to strašně a stranu si přivlastnil úřednický psychopat Paroubek a pokusil se z ní udělat populistickou masu.

Každý máme právo na omyly a každému z nás hrozí psychopatie. Když je toho ale moc, lidi nám přestanou věřit. A to se stalo Paroubkovi.

Sobotka se dostal k premiérskému křeslu sledem bizarních a zcela nepravděpodobných okolností. Už mu vůbec nevadilo, že strana je dutá, prázdná. Neměla ani silného psychopata (Chovanec to, jako všechno, jen hrál) ani chytrého skutečného socialistu. Zůstali úředníci a vyžírkové, kteří se rochnili v tom, že mají ministerská křesla a další prebendy…

Nuže vraťme se na začátek: Alzheimerovu chorobu léčit nelze, zvlášť ne v pokročilém stádiu, kterým trpí ČSSD. Doufat v zázrak se socialistům nesluší. Je to však jediné, co jim zbývá. Ostatně, stejně to nikdy žádní socialisté nebyli.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem autora

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…