Martin Komárek: Zeman, Beran a Filip

23. 4. 2018 21:16

Zeman byl vypeskován za to, že místo druhého pohřbu kardinála Berana zúčastnil se zmrtvýchvstání předsedy Filipa.

Martin Komárek: Zeman, Beran a Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek
reklama

Zajisté, musel by se stát kromobyčejný zázrak, aby se důležitost předsedy Filipa vyrovnala důležitosti kardinála Berana. Ani KSČM patrně nikdy nedosáhne věhlasu katolické církve, byť je dnes v Česku asi o něco populárnější.

Zeman se přes to rozhodl správně.

Co by dělal v chrámu svatého Víta i přes to, že si s kardinálem Dukou rozumí? Sledoval by mši a zajímavé, plamenné kázání konzervativního arcibiskupa. Jistě, projevy na komunistickém sjezdu byly o množství tříd méně vybrané, ale Zeman nepřijel poslouchat, chtěl být akční.

Prezidentovi podle všeho velmi záleží na tom, aby vznikla středolevá vláda v čele s Babišem. Nehraje žádnou dvojí hru, nezdůrazňuje svou úlohu, nekoupe se v pěně moci, kterou teď vskutku má. Jako by chtěl mít klid. A práci za sebou.

Zemanův projev byl navíc dobrý. Odsoudil poúnorový teror stejně silně jako Beran či Duka. Bez váhání to ale vmetl do tváře lidem, z nichž značná část považuje únorový převrat stále za revoluční čin. Možná přispěl, ale určitě chtěl přispět ku zmrtvýchvstání předsedy Filipa. To je totiž vypočítavý a tím pádem vypočitatelný politik, o kterého se vláda může opřít, byť třeba s nelibostí.

Otázka, kterou by nyní leckterý komentátor položil, a sice, co by tomu řekl kardinál Beran, je nemístná. Ten je tam, odkud se komentují věci strašné a velké nebo malé a milé. Což sjezd KSČM není.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem autora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Baťa: Máme demokracii, nebo vládu profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

11:06 Jiří Baťa: Máme demokracii, nebo vládu profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, al…