Milan Frydrych: Evropský akciový trh může být v příštích dnech lehce nevyzpytatelný

19.08.2017 17:35 | Zprávy
autor: PV

Komentář k problematice evropských akciových trhů.

Milan Frydrych: Evropský akciový trh může být v příštích dnech lehce nevyzpytatelný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Evropské akciové trhy v pátek pohybovaly v červených číslech. Navázaly tak na čtvrteční pokles amerických akcií (DJ -1,24 %, S&P 500 -1,54 %, Nasdaq -1,94 %). Sestup byl umocněn teroristickým útokem v Barceloně. Nedařilo ani asijským trhům, když Nikkei zaznamenal -1,18 %, Hang Seng -1,18 % a Topix -1,08 %. Poslední dva týdny byly velice volatilní, jelikož minulý týden se stupňovalo napětí mezi Severní Koreou a USA, kdy se spekulovalo o možné intervenci Američanů, a poté následoval incident v americkém Charlottesville, který prezident D. Trump odsoudil až několik dní poté, za což sklidil kritiku ze všech stran včetně významných členů republikánské strany. Podle některých komentátorů to dále snižuje víru trhu v administrativu D. Trumpa a její schopnost prosadit slíbené ekonomické reformy. Je proto možné, že v následujících dnech trh bude vykazovat zdánlivě nevyzpytatelné reakce. Z neklidu trhu profitovalo zlato, jehož cena od pátečního rána stoupla téměř o osm dolarů a pohybovala se okolo 1294,9 dolarů za unci. Švýcarský frank si držel svoji pozici na úrovni, na kterou posílil ze EUR/CHF 1,137 a se pohyboval okolo EUR/CHF 1,129. Měnový pár EUR/USD ale už na tyto zprávy příliš nereagoval, neboť posílení eura limitovala ECB, která opět nasadila holubičí tón a otevřeně přiznala, že se silného eura obává. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…