Milan Knížák: Bohužel...

24.5.2022 6:02 odp. | Komentář

Současná situace mě připadá velmi komplikovaná. Snažím se na ni dívat střízlivýma očima, bez zášti, bez sympatií, jen si uvědomit základní principy.

Milan Knížák: Bohužel...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Předseda vlády Petr Fiala „mobilizuje“ a mě jeho jednání trochu děsí. Uvítal jsem kroky, s kterými vstupoval do vlády, a jeho racionální metody. Proto mně hysterie, s kterou vstoupil do rusko-ukrajinského konfliktu, udivuje a znepokojuje.

Humanitární pomoc považuji za něco samozřejmého, co by měl každý stát v případě války plnit, ale nadstandardní otevření se České republiky všem bez rozdílu a až rozmařilé podpory, devastující naše Babišem zruinované finance, a podpora radikálních požadavků na EU považuji za nepromyšlené, zbytečné a naši zemi ohrožující.

Jsem zásadně proti jakémukoliv vojenskému konfliktu, o tom nemíním diskutovat, ale nedůvěryhodný ukrajinský prezident svými hysterickými divadelními výstupy mě děsí. Hraje si na vojáka a hned rozhlásil, že je na něho připravován atentát, aby se tak dostal rychle na piedestal hrdinů. Jeho polovojenské oblečení, jako by právě vylezl ze zákopů, mně připadá víc než zbytečné.

Anketa

Vadí vám, že Babiš místo jednání sněmovny objížděl Moravu s obytňákem?

hlasovalo: 15993 lidí

Je třeba si uvědomit, že velké procento ukrajinských migrantů je ze západní Ukrajiny, které se válka zatím nedotýká.

Nikomu nepomůže, když Česká republika „přijde na buben“, když se rozmohou občanské nepokoje (což očekávám, znaje českou povahu), nestabilita a slabost České republiky neprospěje ani Ukrajině ani EU ani NATO a určitě ne ČR.

V této zmatené době potřebujeme racionální vedení státu, které jsem od Petra Fialy očekával. Bohužel…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jako když prohráli ve Vietnamu.“ Slovenský generál o válce na Ukrajině. Spojence potěší

15:25 „Jako když prohráli ve Vietnamu.“ Slovenský generál o válce na Ukrajině. Spojence potěší

Generál Pavel Macko byl do roku 2018 zástupcem náčelníka Generálního štábu Armády Slovenské republik…