Milan Knížák: Jeden z nových mýtů

25.12.2019 18:49 | Zprávy
autor: PV

V posledním čísle časopisu OSA „Autor in“ vyšel 3. díl textu Paralelní svět od Vladimíra Mertlíka, popisující začátky big beatu u nás.

Milan Knížák: Jeden z nových mýtů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Chápu, že autor tento typ hudby adoruje, poněvadž znamenal ve své době v oživení české scény, které komunisté dovolovali jen mravné historické tance či bujaré projevy lidové hudby. Bylo toho tehdy tolik, že moje generace, která žila padesátá léta v pubertě, dodnes nesnáší lidovou hudbu a má potíže přijmout i nové a zajímavé interpretace.

Co mi na textu vadí, je jeho nekritičnost. Jsem svědkem té doby a nesděluji zde názor, který jsem si vytvořil dnes, ale to, co jsem pociťoval jako mladík, kterého, samozřejmě, fascinovala americká hudba a který od dětství zuřivě lovil na rádiu Laxík a Junik (Luxembourg a Munich, vysílání pro americkou armádu), které byly plné rané rockové hudby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Evropský koordinovaný přístup

Myslíte, že lze na něco takového fakt spoléhat, a že to přinese něco pozitivního? Vždyť za většinu problémů co se týká energetiky a nejen jí může podle mě právě EU svou politikou nebo to snad vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Nepropásněme tu krizi

15:21 Zbyněk Fiala: Nepropásněme tu krizi

Cílem Donalda Trumpa v íránské válce bylo posílení amerického trhu s ropou, ale kouzlem nechtěného j…