Milan Knížák: Proč mlčíme?

18.10.2021 13:44 | Komentář

Hradní kamarila (Mynář, Nejedlý, Ovčáček a spol.) vytváří kolem prezidenta Zemana neprostupnou clonu, aby nikdo jiný nevěděl jak to s jeho zdravím vypadá. Proto maskují Zemanovy pohyby stavěním nejrůznějších opon, tunelů a zábran, jakoby se jednalo o malomocného člověka, který se nesmí přiblížit většinové společnosti! Potřebují, aby se Miloš Zeman udržel na prezidentském stolci co nejdéle a oni mohli v klidu provádět své čachry, které mají jediný cíl a to je vlastní obohacení.

Milan Knížák: Proč mlčíme?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Milan Knížák

Je ostudou, že naše společnost dopouští, aby se první muž státu obklopoval lidmi bez morálních kvalit. Vinen je i parlament, protože je pasivní a dostatečně nestřeží výdobytky demokracie.

S příchodem Zemana a Babiše do čela státu, ovládly naši společnost plebejskost a nízkost, které prorostly do téměř všech vrstev. Babiš diktuje hordě svých sluhů vystupujících jako hnutí ANO a Zeman ho nesoudně podporuje. Protěžuje své oblíbence a pronásleduje ty, jež se mu znelíbí, zkrátka chová se jako absolutistický panovník, nikoliv jako prezident demokratického státu. Je tím ohrožen celý polistopadový vývoj.

Kdyby, nedej Bože, prezident Zeman zemřel, prezentovala by nám ho hradní kancelář vycpaného až do konce volebního období. Zatím to vypadá, že se snaží zahladit stopy svého neblahého působení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…