Milan Kohout: Jsem donucen skončit svoji performanci “kandidování na českého prezidenta”

10.11.2017 13:01

Dnes jsem donucen skončit svoji smrtelně vážně myšlenou a po celý rok trvající performanci “kandidování na českého prezidenta”. Přírodožel se mně nepodařilo shromáždit potřebný počet podpisů od občanů, poslanců či senátorů, ale samozřejmě se za pár let, lépe připraven, pokusím opět kandidovat a zvítězit.

Milan Kohout: Jsem donucen skončit svoji performanci “kandidování na českého prezidenta”
Foto: Archiv M. Kohouta
Popisek: Milan Kohout
reklama

Přestože jsem tentokrát neuspěl, považuji tuto performanci za jednu ze svých nejúspěšnějších. Snažím se v nich totiž prolnout a spojit umění se životem a život s politikou. Tím se chci co nejextrémněji odklonit od současně chápaného umění, které se stále více a více stává prostitutem prodávajícím se kapitalistickému trhu a nastavujícím všechny své orgány pro uspokojení jeho laciné dekorativní tržní estetice. Přitom je umění nejcennější a neprodejní hodnotou, kterou lidská společnost evolučně vytvořila a jedině pomocí ní může přežít i do budoucna. Hodnotou, která má hlavně etický rozměr.

Leč, jak se zdá, kapitalistický ekonomický systém svojí sebezáhubnou žravostí naprosto zatemnil mozky lidstva a žene ho až do vyhynutí života na naší malé kuličce, pokyvující se v elektromagnetických vlnách vesmíru.

Proto dnes musí být každé umění politické a autenticky prožívané a každý umělec musí být revolučním politikem, který se snaží zlomit hnáty před našimi zraky skákajícím iluzím života. Politickým umělcem, který se touží dostat co nejvíce do jádra dnešní politické tragédie, aby ji zbavil hniloby bezohledné rakovinové vychcanosti.

Dnes není čas na umění zdobící a okrášlující aroganci slepých sobeckých zbohatlických kreténů, za kterými se, jak za smradlavými hovny, ženou roje konzumerských much, toužících celý život vdechovat jen zápach peněžní matérie!

Dnes musíme použít umění jako nejúčinnější zbraň!

Na shledanou při příštích prezidentských volbách!

Milan Kohout

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Rozkazy a realita

21:39 Oldřich Fischer: Rozkazy a realita

Bylo rozkázáno nosit roušky na pusu a nos. Rozkazovali to všichni, kdo se směli předvádět v televizi…