Miroslav Josef Bezecný: Se Sovětským svazem sneseme mír na zem

05.02.2023 12:21 | Komentář

To hlásaly transparenty za socialismu. Je jen dobře, že prezidentské volby vyhrál vysloužilý voják. Nepřibelhal se sice o berlích ani nemá dřevěnou nohu, ale jeho vysoká vyznamenání svědčí o lítých bojích, kterých se určitě zúčastnil.

Miroslav Josef Bezecný: Se Sovětským svazem sneseme mír na zem
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nově zvolený prezident Petr Pavel

Jistě vzpomíná, jak se brodil bahnem na zapomenutých vartách, jak se chvěl zimou a hladem v zákopech, kde všichni kamarádi kolem něj byli mrtví. Proto určitě bude požadovat jen a jen mír a bude prosazovat sankce proti každému agresorovi, ať je to Rusko nebo Amerika. A jistě si vzpomene i na své vojenské začátky, kdy se zavázal Sovětskému svazu.

Ukrajina je bývalá země Sovětského svazu. Také Rusko je bývalá země Sovětského svazu. Jestliže se chystá do Kyjeva, musí také provést i cestu do Moskvy. Jako vojenského vysloužilce si ho určitě budou vážit obě strany - ukrajinská i ruská. A určitě mu budou i pozorně naslouchat při mírových jednáních.

Domovské obce se vždy o vysloužilé vojáky postaraly. Ubytovaly je v pastouškách, daly jim trafiku, nebo je udělaly ponocným. I když prezidentování také tak špatná trafika není. Vysloužilý voják Pavel nebude prezidentem Ukrajiny, nebude prezidentem Ruska a nebude ani prezidentem USA. Bude jen a pouze prezidentem České republiky. Alespoň se k tomu zaváže slibem.

To znamená, že nebude pracovat pro blaho lidí ČR podle toho, jak on si bude subjektivně domýšlet, že to je nejlepší, ale bude skutečně pracovat pro blaho Čechů, pro prosperitu, samostatnost a nezávislost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

14:17 Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

Vláda dnes rozhodla o výběru firmy, která má postavit další dva bloky jaderné elektrárny Dukovany (u…