Miroslav Josef Bezecný: Se Sovětským svazem sneseme mír na zem

05.02.2023 12:21 | Komentář

To hlásaly transparenty za socialismu. Je jen dobře, že prezidentské volby vyhrál vysloužilý voják. Nepřibelhal se sice o berlích ani nemá dřevěnou nohu, ale jeho vysoká vyznamenání svědčí o lítých bojích, kterých se určitě zúčastnil.

Miroslav Josef Bezecný: Se Sovětským svazem sneseme mír na zem
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nově zvolený prezident Petr Pavel

Jistě vzpomíná, jak se brodil bahnem na zapomenutých vartách, jak se chvěl zimou a hladem v zákopech, kde všichni kamarádi kolem něj byli mrtví. Proto určitě bude požadovat jen a jen mír a bude prosazovat sankce proti každému agresorovi, ať je to Rusko nebo Amerika. A jistě si vzpomene i na své vojenské začátky, kdy se zavázal Sovětskému svazu.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30447 lidí

Ukrajina je bývalá země Sovětského svazu. Také Rusko je bývalá země Sovětského svazu. Jestliže se chystá do Kyjeva, musí také provést i cestu do Moskvy. Jako vojenského vysloužilce si ho určitě budou vážit obě strany - ukrajinská i ruská. A určitě mu budou i pozorně naslouchat při mírových jednáních.

Domovské obce se vždy o vysloužilé vojáky postaraly. Ubytovaly je v pastouškách, daly jim trafiku, nebo je udělaly ponocným. I když prezidentování také tak špatná trafika není. Vysloužilý voják Pavel nebude prezidentem Ukrajiny, nebude prezidentem Ruska a nebude ani prezidentem USA. Bude jen a pouze prezidentem České republiky. Alespoň se k tomu zaváže slibem.

To znamená, že nebude pracovat pro blaho lidí ČR podle toho, jak on si bude subjektivně domýšlet, že to je nejlepší, ale bude skutečně pracovat pro blaho Čechů, pro prosperitu, samostatnost a nezávislost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

15:46 Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem …