Miroslav Josef Bezecný: Sláva vítězům, čest poraženým

09.02.2023 12:52 | Komentář
autor: PV

Slušnost a etika se nám z české politiky nějak vytratily. Pavel vyhrál druhé kolo voleb. Neměl by teď ukázat velkorysost vítěze?

Miroslav Josef Bezecný: Sláva vítězům, čest poraženým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel

Musí si uvědomit, že ho volily "pouze" tři milióny občanů ČR. A co zbytek sedm miliónů? Takže jeho mandát zase není tak moc silný, a nemá právo většiny. Jak je to s jeho výhrou? Pokud bychom to obrátili (v duchu současné vládní demagogie), Babiš byl na krásném druhém místě, kdežto Pavel byl až předposlední.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Jak mě potěšil Andrej Babiš

15:49 Zdeněk Jemelík: Jak mě potěšil Andrej Babiš

Za starých zlatých časů Babišova usilování o vytvoření profilu „lidového“ politika bylo snadné získa…