Miroslav Kulhavý: „Celebrita“ ODS chce uctívat Vlasovce

07.12.2019 8:40 | Zprávy
autor: PV

Co Vy na to, pane Fialo?! Kdy už přestanete kličkovat; možná že už vybíráte památník pro Wehrmacht a ten Řeporyjec jen vyryl zkušební brázdu Vlasovem. No, nebudu Vám napovídat, ale věřím, že památník SS ještě zatím počká.

Miroslav Kulhavý: „Celebrita“ ODS chce uctívat Vlasovce
Foto: Tomas Stacha
Popisek: Pavel Novotný, starosta Řeporyjí

Co to tam sedí v Řeporyjích za exota – překonal v hulvátství a sprostotě i Mirdu chemika s Ráthem dohromady! To jej místní občané nechají vylévat tu nejsmradivější žumpu až do konce volebního období?! Petice a referendum o nových volbách do zastupitelstva by to mohlo změnit. A nebo občanům v Řeporyjích stačí, že je ten komediant „proslavil“ až v Moskvě?! Každopádně návrh na stavbu památníku Vlasovcům, na jejichž vzniku a činnosti se neshodnou ani historici, je krokem do prázdna a zdůvodňovat to co by bylo kdyby, je diletantské.

Na Vlasovce je nutno se podívat prizmatem srovnání s trpícími  vojáky a důstojníky v zajateckých táborech, kteří odmítli jakoukoli spolupráci s nacisty. Jistěže to byla těžká volba; konkrétně mezi strádáním v táboře s malou nadějí na přežití a jistou šancí přežít, ale za cenu pozvednutí zbraně proti vlastním. Ti, kteří zvolili přežití za každou cenu, lze z pohledu pudu sebezáchovy do určité míry chápat, ale určitě není co oslavovat, byť následné skutky byly možná pokáním, v horším případě situační spekulací.  Ale ani to nakonec nevyšlo, protože většinu z nich předali Amíci zpět Rusům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…