Miroslav Kulhavý: Gréto, co uděláš, když politici neudělají nic?

22.09.2019 17:48 | Zprávy
autor: PV

Před budovou OSN, tak jako jinde po světě, se konala již tradiční páteční protestní celosvětová akce studentů za účasti Gréty Thunbergové a z jejích úst zazněl nový tón – lehce výhružný: „Toto je jenom začátek; změna přichází, ať se vám to líbí nebo ne.“

Miroslav Kulhavý: Gréto, co uděláš, když politici neudělají nic?
Foto: Repro Twitter
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová na dohled od Manhattanu

Zde je místo pro otázku z titulku, ale to „nic“ není přesné; stále se v různých částech světa ve prospěch ekologie něco děje. Tedy na druhou stranu taky v neprospěch, ale tam je zpravidla reakce na výzvy studentů vlažná nebo žádná. Gréta už asi není sama a má nějaký realizační tým, kde další výroky a konání asi konzultuje; minimálně se svým otcem.

Nechci napovídat na mou otázku, ale napadá mě – obsadíme letiště, uhelné elektrárny, více znečisťující průmyslové podniky, zastavíme dopravu atd. atd., prostě začneme, tak jak znějí některá hesla na pátečních demonstracích, bourat škodlivý kapitalistický svět. Myslím si však, že tady padne kosa na kámen a bezpečnostní složky budou mít práci; tedy lidově řešeno největší „aktivisté“ asi dostanou na zadek.

Nevím proč, ale při úvaze o tomto tématu na mně sedla amatérská múza, a tak se s vámi, shovívaví čtenáři, o ni podělím:

Gréta s maršálskou holí

1. Když v pátek Gréta zavelí,
jdou do ulic i nesmělí.
Stačí hesla, jako kdysi,
Kam to došlo – vzpomeňte si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…