Miroslav Kulhavý: Ještě větší zmetek než jsme si mysleli?

16.05.2019 17:36

Poslanec Ondráček navštívil t.z. Doněckou republiku a pan Kalousek nelenil a komentoval tento krok ostrým kritickým tónem. To je jistě jeho občanské právo v rámci svobody slova. Ale poukazovat na to, že je tento krok v rozporu s oficiální politikou vlády, je z jeho úst to největší pokrytectví, jaké je možno si představit.

Miroslav Kulhavý: Ještě větší zmetek než jsme si mysleli?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Byl to právě on, kdo v rozporu se státní politikou, zběsile mávajíc tibetskou vlajkou, se na Hradním náměstí dožadoval průchodu přes policejní kordon a umožnění narušení návštěvy čínského představitele. Nebudu se rozepisovat, koho je tibetská vlajka symbol; již jsem tak dříve učinil. Paradoxem je, že taky vzbouřenců, aniž bych jakkoli schvaloval to doněcké válčení, zvláště s podporou Ruska. Takže, pane Kalousku, buď jedno, nebo druhé; dohromady je to schizofrenní paskvil.

Na stejné lodi jsou kritici z KDU-ČSL, konkrétně pan Bartošek. Paktování se se Sudeťáky, dokonce z pozic členů vlády, bylo rovněž mimo mísu, neb tento spolek měl stále v době jejich bratření (dnes nevím) ve stanovách požadavek na navrácení majetku všem soukmenovcům, po válce odsunutým. A rovněž bylo do nebes volající přijetí Dalajlámy bývalým ministrem Hermanem na úřední půdě. Že to bylo v rozporu s vládní politikou, mu bylo jasné, a zapírání se nezvedáním telefonu před předsedou vlády před oznámeným aktem bylo přímo školácké. Takže, páni lidovci, je dobré měřit stejným metrem.

Že se tento řev prioritně netýká naší zahraniční politiky, je naprosto jasné. Je to souboj na domácí scéně a každé zviditelnění je nutno, zvláště před volbami, využít. Dělat to však takto diletantsky je nehodno politických analfabetů; natož těch, kdož to mají jako řemeslo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun

21:16 Lukáš Kovanda: Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun

Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad le…