Miroslav Kulhavý: Vážení občané, vidíte, jak máme prolhanou vládu?

07.03.2023 9:32 | Glosa
autor: PV

Je zcela zřejmé, že válečný stav na Ukrajině a souběžné sankční kroky vůči Rusku, které dopadají spíše na ty, kdož sankce udělují, plus k tomu šarády kolem volby prezidenta, to vše vytváří především mediální clonu jinak křiklavě prolhanému chování Fialovy vlády a premiéra Fialy zvláště.

Miroslav Kulhavý: Vážení občané, vidíte, jak máme prolhanou vládu?
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce.

Už to někdo zmínil, nic méně stojí to za zopakování: podotýkám -nejsem babišovec, ale kdyby se Babišova vláda chovala podobně jako ta dnešní Fialova, byl by určitě plný Václavák, posléze Letná a generální stávka na pořadu dne s požadavkem demise vlády a předčasné volby!

Měnit poměrně brzy po volbách vládní programové prohlášení a ústy premiéra to lživě omlouvat výrokem: „Jde o standardní poctivý a nutný proces,…“, což se vztahuje na výslovná tvrzení před volbami, že nebude se měnit hranice odchodu do důchodu, nebudou se měnit pravidla valorizace důchodů a další a další.

Přímo ukázkové hlásání polopravdy si lze vyposlechnout v pořadu V. Moravce, kde byl pan Fiala jediným hostem. Mnoho slov o nutnosti měnit pravidla v několika směrech má jeden jednotící prvek: vysoká inflace. Nebudu rozvádět všechny souvislosti, které k inflaci přes 15% vedly – podstatné je, že to je právě Fialova vláda, která měla nástroje, jak tuto inflaci zkrotit a nepřipustit tak vysoké procento.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Návrat umění kladení otázek

17:15 Petr Hampl: Návrat umění kladení otázek

Denní glosy Petra Hampla.