Miroslav Macek: EET? Za výpadky připojení nese odpovědnost podnikatel. To vymyslel pičus...

12.02.2016 10:10

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: EET? Za výpadky připojení nese odpovědnost podnikatel. To vymyslel pičus...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Petr Paulczyňski na facebooku:
Za výpadky připojení a jeho kvalitu nese podle zákona o EET odpovědnost sám podnikatel. Viz §21 a 22. To vymyslel pičus.

František Matějka na facebooku:
Za posledních 25 let bylo v České republice přijato tolik zákonů, jako za předešlých 72 let dohromady. Od ledna 1990 jich bylo přijato více než 12.000 z celkového počtu atakujícího hranici 30.500, přijatých od října 1918. Základním cílem těchto norem je přitom něco lidem zakázat, ztížit nebo omezit. Neexistuje přitom žádný zákon, který by poskytl možnost umístit morálku tam, kde není. Neexistuje už z principu žádná právní norma, která by mohla dát občanovi více svobody. Osvícení politici mohou v té změti dokázat jediné. Mohou, pokud s takovým plánem získají podporu voličů, občanům kus jejich svobody, zrušením či omezením dosavadních právních norem, vrátit do jejich vlastních rukou. Tak snad někdy.

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Překvapuje mě, že pokládáte požadavek na zasílání kontrolních hlášení DPH na "elektronickou adresu podatelny" (neboli email) za omyl či chybu. Stačí si uvědomit několik maličkostí. Třeba že přístup k databázi kontrolních hlášení bude sledován, přenos dat na web www.daneelektronicky.cz je šifrován proti odposlechům a datové schránky, ač k nim lze mít řadu výhrad, vedle zabezpečení poskytují u prokazatelnost doručení zprávy.

Naproti tomu email zaslaný na "elektronickou adresu podatelny" je nešifrovaný a neprokazatelný. Nyní již začnou dávat smysl drakonické tresty za nedoručení hlášení, příjem emailu může úřad kdykoliv popřít. A též úniky dat nelze apriori svést na úřad, kdokoliv je mohl odposlechnout při přenosu.

Ale jisté výhody toto řešení přeci jen přináší. Státní správa nemusí řešit zálohování svých systémů, při obnově může požádat ANOfert o poskytnutí kopie dat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…