Miroslav Macek: To už se všichni úplně a zcela zbláznili?

04.07.2022 10:02 | Glosa

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: To už se všichni úplně a zcela zbláznili?
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Policejní mluvčí Ondřej Moravčík zmínil 65 případů, kdy došlo ke schvalování ruské agrese. U třiceti z nich padlo obvinění. „To je vyloženě schvalování nebo teoreticky popírání, obecně je to vyjádření nějaké nenávisti související s ruskou válkou,“ uvedl Moravčík, jenž zároveň zdůraznil, že v Česku stále platí svoboda slova a možnost se vyjadřovat. Ale jak upozornil v minulosti nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, svoboda projevu má v demokratickém právním státě své limity. 

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10984 lidí

Panebože! Obecné vyjádření nějaké nenávisti související s ruskou válkou, samozřejmě u vědomí toho, že stále platí svoboda slova, ale podle Stříže má v demokratickém právním státě své limity?

To už se všichni úplně a zcela zbláznili?

***

Myslím, že ty zhruba dvě miliardy, které utratíme za půl roku předsedání Evropské unii, se vyplatí, neboť ta přemíra fángliček, oslavných řečí a poplácávání se po ramenou přesvědčí ještě více lidí, že současnou vládu je třeba vyměnit co nejdříve, než nadělá mnohonásobně vyšší škody.

***

Tato slova premiéra Fialy si dobře zapamatujte!
„My se soustředíme na to, abychom zajistili dostatek vojenské pomoci, aby Ukrajinci měli zbraně, s kterými mohou vybojovat svoji nezávislost a naši bezpečnost a naši svobodu. Oni bojují za nás.“

***

Rusové na Ukrajině vyřadili německým granátometem dodaným nedávno na Ukrajinu německou superúčinnou moderní houfnici PzH 2000.
Být německým zbrojařem, tak otevírám šampaňské a nutím Olafa posílat na Ukrajinu další a další zbraně až do posledního Ukrajince, který bude „stát u kanónu a pořád ládovat“.

***

Podle finského analytického centra CREA se Francie stala největším světovým odběratelem ruského LNG.
Stále více zemí EU říká, že neodebírají ropu a plyn z Ruska, ale realita je jiná: Polsko a Česko jej nakupují z Německa, Finsko a Francie ve formě LNG a řada západních zemí nakupuje ruskou ropu z Indie pod názvem "indická ropa".

***

Fiala po summitu NATO: Západ teď víc naslouchá naší zkušenosti s Ruskem. Vzhledem k tomu, že se chystá silné vyzbrojení Německa, měl by Západ též silně naslouchat naší zkušenosti s Německem.

***

Německo a s ním i celá Evropská unie nyní podle časopisu Focus čelí sedmi fenoménům:
1. Pandemie
2. Válka
3. Inflace
4. Úroky
5. Trh práce
6. Nedostatek materiálů
7. Geopolitické nebezpečí
Když se ovšem nad jednotlivými body zamyslíte, zjistíte, že drtivou většinu z těch sedmi fenoménů způsobili politici EU svými mizernými reakcemi a rozhodnutími a nikoliv samotné fenomény.

***

Americké akcie zažily vlivem inflace, která ohrožuje ekonomický růst, nejhorší pololetí od roku 1970. Za posledních šest měsíců index S&P poklesl o 20,6%, ostatní americké indexy zažily obdobný pokles. Těch více než 30 bilionů dolarů státního dluhu si dříve nebo později holt vyberou svoji daň. A vzhledem k nesplatitelnosti tak ohromného dluhu…

***

Rozhodně si přečtěte páteční rozhovor Parlamentních listů s Petrem Hamplem!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

8:46 Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

Krajský zastupitel Martin Herman (ANO) popsal své zkušenosti a dojmy ze spolupráce se Zdeňkem Hrabou…