Miroslav Pořízek: „Sociální případ“ Duka a spořílek Kubera aneb sytý hladovému nevěří

14.04.2014 11:44 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Žijeme ve společnosti, v níž panují značné sociální rozdíly a ty se stále zvětšují. Malá část společnosti ovládá většinu klíčových finančních toků a svého vlivu se dobrovolně nevzdá.

Miroslav Pořízek: „Sociální případ“ Duka a spořílek Kubera aneb sytý hladovému nevěří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Je to obrovský moloch spojující moc ekonomickou, mediální a politickou čítající u nás několik set vlivných osob, které vytvářejí iluzi rostoucí životní úrovně v naší společnosti, svobody slova a nezávislosti soudů. Nepřipouštěcí žádnou zásadní změnu jako je více rozhodovacích pravomocí občanům třeba prostřednictvím referenda, petic a veřejných iniciativ. A když tak jen o nepodstatných záležitostech, které nijak neohrozí jejich obrovskou moc. Na jedné straně u nás žijí miliardáři, o kterých nikdo pořádně neví, jak tento svůj obrovský majetek vlastně nabyli, na straně druhé je mnoho živořících důchodců, nezaměstnaných či mizerně placených zaměstnanců, kteří musejí každou korunu třikrát v ruce obracet než ji vydají.

Žijeme ve společnosti, v níž panují značné sociální rozdíly a ty se stále zvětšují. Malá část společnosti ovládá většinu klíčových finančních toků a svého vlivu se dobrovolně nevzdá. Je to obrovský moloch spojující moc ekonomickou, mediální a politickou čítající u nás několik set vlivných osob, které vytvářejí iluzi rostoucí životní úrovně v naší společnosti, svobody slova a nezávislosti soudů. Nepřipouštěcí žádnou zásadní změnu jako je více rozhodovacích pravomocí občanům třeba prostřednictvím referenda, petic a veřejných iniciativ. A když tak jen o nepodstatných záležitostech, které nijak neohrozí jejich obrovskou moc. Na jedné straně u nás žijí miliardáři, o kterých nikdo pořádně neví, jak tento svůj obrovský majetek vlastně nabyli,  na straně druhé je mnoho živořících důchodců, nezaměstnaných či mizerně placených zaměstnanců, kteří musejí každou korunu třikrát v ruce obracet než ji vydají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Proč Česká televize lže?

15:57 Jiří Paroubek: Proč Česká televize lže?

Mám na mysli Interview vysílané v úterý 17. prosince, které vedla nová hvězda ČT redaktorka Kručinsk…