Čas od času se objeví názor, zda je k něčemu dobrá horní komora našeho Parlamentu, tedy Senát. Podobné otázky dostávám nyní častěji, když byla zveřejněna má kandidatura do Senátu. Nechám-li stranou, že prakticky dvě třetiny zákonů jsou po doplnění a úpravách v Senátu vráceny zpět do sněmovny, což nepochybně svědčí o tom, že svou úlohu legislativní pojistky většinou skutečně plní, pak je ale třeba zdůraznit i jeho zákonodárné iniciativy.
Foto:
Archiv
Popisek: Miroslav Štěpán, bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky
reklama
Neděje se tak často, konec konců je to úloha především dolní komory, ale tuto kompetenci někdy Senát využije.