Monika Drozdová: Změna klimatu je nejdůležitější problém dneška

13. 9. 2019 14:13

V pátek 20. září se Vsetín připojí ke stovkám měst po celém světě, ve kterých se bude stávkou upozorňovat na závažnou situaci s klimatem. Stávku organizují vsetínští studenti.

Monika Drozdová: Změna klimatu je nejdůležitější problém dneška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future pořádala středoškolskou stávku za zlepšení stavu klimatu nejen v Praze

“Změna klimatu je nejdůležitější problém dneška a myslíme si, že se pro záchranu klimatu dělá málo. Studentské stávky za klima se konají po celém světě a mají za cíl vyburcovat politiky, aby se tomuto tématu opravdu věnovali,” řekla jedna z organizátorek Monika Drozdová.

Páteční stávka navazuje na předchozí celosvětové stávky, organizované studenty. Tentokrát však studenti vyzývají k účasti i všechny ostatní skupiny obyvatel. “Na zásadní kroky máme málo času a problém je tak velký, že není v silách samotných studentů. Proto vyzýváme, aby se ke stávce přidali i pracující, senioři nebo rodiče s dětmi,” upřesňuje Monika Drozdová.

Studenti se sejdou v pátek v 9:00 na vsetínském Náměstí svobody. Budou následovat proslovy studentů i odborníků na klima, příchozí se dozví také o vzniku vsetínské pobočky hnutí Extintion rebellion (Rebelie proti vyhynutí), ke kterému se může kdokoli přidat. Následovat bude krátký pochod městem s transparenty. “Chceme ke konkrétním krokům za záchranu klimatu vyzvat i město Vsetín, protože i komunální politici mohou přispívat ke zmírňování změn klimatu. Navíc, při hlasování o TOP 10 problémů města se adaptace na změny klimatu umístila na druhém místě, je tedy vidět, že to téma občany Vsetína opravdu pálí,” dodala Monika Drozdová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…