Mostecký autodrom: Vyhlášku o regulaci hlučných činností považujeme za nezákonnou

03.04.2017 17:38

V neděli 2. dubna od 09:00 do 18:00 hodin se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu uskutečnilo testování a volné jízdy automobilů a motocyklů. Vedení společnosti AUTODROM MOST si uvědomuje, že v tento den už platila obecně závazná vyhláška č. 2/2017 statutárního města Most o regulaci hlučných činností, kterou zastupitelé města schválili 7. března.

Mostecký autodrom: Vyhlášku o regulaci hlučných činností považujeme za nezákonnou
Foto: Autodrom Most
Popisek: Závody The Most RALLY
reklama

Učinili jsme veškeré kroky, abychom při nedělní akci dodrželi hlukové limity na veřejném prostranství, jež jsou stanoveny zákonem. Měřili jsme například hluk motorů vybraných aut či motocyklů při vjezdu na závodní dráhu, řešíme i propustnost trati, tedy maximální počet aut či motocyklů na dráze v určitém čase.

Obecně však závaznou vyhlášku o regulaci hlučných činností považujeme za nezákonnou, naši právníci už podali podnět k  pozastavení její účinnosti.

Rádi bychom také poukázali na opatření, jimiž se snažíme eliminovat v maximální možné míře hluk z areálu autodromu. Máme již projekt na první z protihlukových stěn a požádali jsme o stavební povolení. Její umístění vychází z odborných posudků tak, aby byla co nejvíce účinná. Jde o první z plánovaných stěn. Počítáme také například s výsadbou dřevin nebo vybudováním zemního valu. Opatření si celkově vyžádají několik desítek milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Pravda a koronavirus

21:09 Karel Januška: Pravda a koronavirus

Úvaha pro premiéra, zákonodárce, soudce a sdělovací prostředky. Veřejnoprávní televize a rozhlas by …