Oldřich Fischer: Já rád melouny

9. 4. 2019 18:51

Vypadá to, že zelenina – melouny, bude minimálně v celé Evropě a i v celém „Nato“ zakázána. Chcete-li rozříznout větší meloun, o průměru asi 30 až 40 cm, tak jak dlouhý nůž k tomu potřebujete?

Oldřich Fischer: Já rád melouny
Foto: pixabay.com
Popisek: Krájení melounu - ilustrační foto

V Německu, dle novin, je za zabijáckej nůž považovanej nůž, delší než 12 centimetrů. Většina zavíracích nožů je okolo osmi centimetrů. To předpokládá, že melouny se budou smět konzumovat snad navrtáním otvoru durch šlupku. Pak si asi vezmu něco, jako brčko s vývěvou, a meloun budu vycucávat. Och, jaká to slast!

Ať se dostanete do kterékoliv země, kde se melouny pěstují, tak meloun si na trhu budete moci koupit výhradně jako náhražku za medicinbal. Ledaže byste si vozili s sebou odporový drát s banánky a zkoušeli meloun rozkrojit elektřtinou. Asi ilegálně. Ledaže bychom požádali nějaký koncern, aby vyvinul melouny velikosti jako vinné hrozny.

Dle novin nejen prostí občané, ale ani poslanci německého parlamentu nemají důvěryhodnosti ani zbla. Budou-li se před vstupem do parlamentu provádět celkové prohlídky, jestli některý z nich nemá u sebe nůž, nebo cokoliv, čím by mohl někoho ohrozit, tak v globálu oplývají důvěrou, jako zločinní vězni čtvrté hodnověrné skupiny. Budou mít stejné prohlídky? ( I jestli neukrývají nějakej nůž v zadku?). Je otázkou, jestli je bude prohlížet nějaká ostraha, (kdo bude prohlížet ostrahu?), nebo se budou prohlížet vzájemně - svépomocí. Jeden poslanecký klub druhý? Nebo jak?

Když okupovali Američané Japonsko, po válce, tak obyvatelstvo muselo odevzdat i všechny meče. Teď na tom budou hůř i poslanci? Nebudou smět mít ani nože? Ani nožík s vývrtkou, ani se želízkem na otevírání piv? Všechno, co teče, bude muset mít uzávěr jako Kofola? Co jestli nějaký poslanec propašuje nějaký nůž z jídelny. Po obědě. Budou další prohlídky?

Co kdyby někdo, za dlouhé poobědové siesty v parlamentní jídelně, nabrousil tajně lžíci? Vlastním jeden příbor, asi ještě z mocnářství, a ten má ostří snad víc než 15 centimetrů. Tak co všechny příbory, takhle dlouhé, obyvatelstvu zabavit a roztavit je. To se pak šmahem přiblížíme, snad k ráji. Europoslanci půjdou klidněji spát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…