Oldřich Fischer: Která armáda je nejlepší?

01.09.2016 13:03

Teď řešíme případ chlapce, co prý se chystal bojovat za "salámisty". Zavřeme ho? Proč? Vždyť prý se džihádisti chystají projít výcvikem v Bundeswehru. Tak proč by alespoň jeden náš chlapec nemohl mít výcvik jejich?

Oldřich Fischer: Která armáda je nejlepší?
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Vojenská kolona, ilustrační foto

Kdysi bylo proti zákonu sloužit v cizí armádě. Najednou jsme však objevili, že hoch, co prodělal výcvik ve Francouzské cizinecké legii, se nám hodí. Cobydup jsme změnili zákony, a chlapec se stal lektorem v naší armádě. S příslušnou skvělou kariérou. Rychlostí změny tohoto zákona jsme skoro dohonili změnu zákona o cizích měnách. Když hrozil pasťák kámošovi Egonovi za nedovolené valutové konto, tak hoši, co spolu mluvili, změnili zákon, aby kámoš byl nestíhatelný, asi za čtrnáct dnů. A bylo vymalováno. Žádný, třeba tříletý, tahačky. Nedozvěděli jsme se, jestli ten chlapec náhodou nechtěl bojovat v našich řadách a jestli nebyl odmítnut. Prý je teď fronta na tak dobře placenej flek v mimostátních aktivitách.

Kam se prý na to hrabou peníze za práci na montážích. Je ovšem možnost, že ho stíháme ze závisti. Místní partyzáni prý nabízejí měsíčně 1500 dolarů. Není jasné, jestli před zdaněním, nebo po něm. Naši chlapci, v naší armádě, prý si na daně nehrajou. ( Stejně jako páteři).  1500 $ je dle kursu asi  40 500 Kč.  O našich se toho moc nedovíme. Obecné mínění je, že berou asi 30 000 Kč. Je- li to pravda, pak by bylo s podivem, že u salámistů nebojuje od nás kdekdo. Máme na to celou řadu krásných příkladů z historie. Třeba prý, (tehdy miliardář) Čapek ze Sán, když viděl, že jeho kšeft s husity končí, tak přešel za prachy, jinam.  

Nebo Valdštein. Ten čmajznul pokladnu jedné armády za kterou bojoval a s penězi přešel k nepříteli. Takových borců máme ve svých dějinách až do dneška hafo.  Současní vládci si to zřejmě nějak popletli a kazí tímto „demokracii“, která je vlastně na jejich posty dostala. Teď to je, jako vláda jedné strany. Všichni aby bojovali výhradně jen pro „jejich“ osobní zisk. Jestliže soudy musí už někoho stíhat a odsoudit, aby byly prémie a cílovky a celoroční odměny na Vánoce a snad i odměny za první cenu v počtu stíhaných a odsouzených (něco jako brigády socialistické práce), potom bych navrhoval, aby se nezapomnělo například na naše Europoslance.  Domnívám se, jako naivní laik, že ti mají prosazovat zájmy toho státu, který je tam poslal.

Sem tam probleskne, jak nepatrný počet našich Europoslanců hájil zájmy Českého státu. Jak je možné, že naše zákony, zřejmě neumožňují trestní stíhání, (kromě okamžitého odvolání), poslanců, pro něž je alfou a omegou pouze jejich osobní obohacení i za cenu, třeba likvidace, vlastního státu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

12:26 Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

Chtěl bych se dožít toho, až naše silnice budou brázdit jen elektrické vozy. Jak říkají pirátští pos…