Oldřich Rambousek: Babiš - skvrn a špíny se zbavíš!

26.11.2018 20:10 | Zprávy
autor: PV

Určitě kdekoliv jinde, ale v maličké ČR jistě ne a proto neodstupuj a bojuj.

Oldřich Rambousek: Babiš - skvrn a špíny se zbavíš!
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova

Ačkoliv nejsem příznivcem Andreje Babiše a ANO jsem nevolil, tak si dovolím mu touto cestou vyjádřit podporu. Nikoliv ze zištných důvodů, jak to činí předáci KSČM, ale z důvodů čistě pragmatických a etických. To, co se v poslední době okolo něho událo, nebylo nic jiného než účelová štvanice za použití silně nemorálních postupů.

Ve svém životě jsem se s Andrejem nikdy nesetkal, nikdy jsem s ním nehovořil, a přesto mám proti němu spousty výhrad, které přímo souvisejí s mým politickým názorem a přesvědčením. Pro mne je to třídní nepřítel, ale nikdy bych neklesl tak hluboko, jako někteří z našich politiků, se kterými necloumá nic jiného než ubohá závist a z toho pramenící nenávist. Značně mě udivuje, jakou že mají někteří politici odvahu a doslova hroší kůži, když Andreje kritizují a napadají, přičemž sami na sebe ani nepohlédnou. Výčitka střídá výčitku a středobodem těch výčitek je Babiš. Proč? Vždyť takový Hamáček je kam vítr, tam plášť a tu demokracii ohýbá, co to jen jde! Babiš to nedělá a je špatný. Hamáček to dělá, ale to nevadí. Kde to jsme? Co jsme to za lidi?

Babiš prostě vadí. Já tedy řeknu proč. Babiš vlastní mnoho a je bohatý. To se odpradávna mezi Čechy neodpouští. Je to jen závist? Pro mnohé jistě ano, ale třeba já mám trochu jiný úhel pohledu, který však dovozuje to, že Andrej Babiš byl propojen s minulým režimem. Apropos, stejně jako mnozí další, jako třeba pan Junek, ale třeba i pan Paroubek, Klaus, Zeman a mnoho dalších. Raketový ekonomicko-podnikatelský vzestup pana Babiše nebyl jen tak z vody. Kdo mohl po takzvaném sametu začít podnikat, a ještě tak ve velkém? Byli to přeci lidé, kteří měli prachy, konexe, znalosti a mnoho dalších vazeb. Prostý občan to nebyl ani omylem. Byli to veksláci a především ti pseudokomunisté, kteří se rychle zbavovali po sametu rudých knížek. Nebyli to ti čestní a obyčejní komunisté z pracujícího lidu. Byla to elita, která se po dlouhá léta budovala v samotném jádru KSČ. Proto také bývalý ministr vnitra pan Sacher nechal velmi rychle určité svazky STB zašít kamsi hluboko a jiné byly narychlo skartovány, a to dle dohody, která byla uzavřena mezi KSČ a OF o předání moci. Pravdu se o tom tedy nemáme šanci dozvědět. Domnívám se, že i pan Havel měl o tomto postupu povědomost. Bylo to trestné? No spíš značně neetické a pokrytecké. Domnívám se tedy, že prapůvod byznysu pana Babiše začíná zde.

Pan Babiš se vypracoval a samozřejmě musel makat. Jak jsem řekl, úspěch Češi neodpouštějí a je jim jedno, jak ho bylo dosaženo, tedy jestli poctivě, nebo ne. Politický úhel pohledu se však liší od úhlu pohledu běžného občana. Z politického hlediska je známo, že moc ekonomická se dá přetavit na moc politickou, která se pak stává násobitelem moci ekonomické, a tak pořád dokola. Obě tyto moci se vzájemně doplňují a při vhodném poměru se i obě znásobují. Tohoto fenoménu chtěl před časem využít i bývalý senátor pan Hlavatý a chtěl tak moc, že při své jednoduchosti jednoduše vyhořel. Politicky tuto situaci na rozdíl od pana Babiše nezvládl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…