Oldřich Rambousek: Neustále se vychvalují, nazývají se osvoboditeli, a přitom jsou to váleční zločinci, kvůli kterým byly povražděny miliony Evropanů

29.09.2016 10:12

V učebnicích dějepisu nikde nenaleznete ani zmínku o tom, že USA vydělaly na 2. světové válce nejvíce,že čistě účelově podporovaly jak nacistické Německo, tak Sovětský svaz. Nikde žádná zmínka o tom, že USA je světový zloděj číslo jedna, že USA mají obrovský podíl na genocidě Evropského obyvatelstva. Nelze kvalitně dohledat způsob financování Marshallova plánu a jeho nastavení jakožto dvoustranné dohody. Otázkou zůstává, proč! Proč nesmí evropské národy znát pravdu?

Oldřich Rambousek: Neustále se vychvalují, nazývají se osvoboditeli, a přitom jsou to váleční zločinci, kvůli kterým byly povražděny miliony Evropanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama
Není mým záměrem zde na tomto místě komukoliv stranit. Chci jenom nabídnout čtenářům úhel pohledu na věc z méně známé, či spíše záměrně utajované strany.
 
Že USA podporovaly nacisty a nacistické Německo, je poměrně málo známá záležitost, která ostře kontrastuje s neustále vyzdvihovanou podporou Sovětského svazu. Tento přístup je dle mého názoru čistě propagandistický s cílem vytvoření si důvěryhodného alibi před zraky veřejnosti. Podpora nacistického Německa ze strany USA probíhala zpočátku zcela veřejně, ale pod vlivem válečných událostí se začala více utajovat nebo aplikovat přes třetí země. Podpora Sovětského svazu byla zpočátku velmi slabá, avšak značně medializovaná. Bod zlomu nastal po událostech na Sovětské frontě, kdy se nepodařilo armádám generálů Guderiana, Hotta, Pauluse a dalších generálů naplnit cíle plánu Barbarossa. Zde v tomto bodu vývoje bylo víceméně zřejmé, že Německo přecenilo své síly a že by právě Německo mohlo být tím, kdož válku prohraje. V této chvíli se začala násobit pomoc Sovětskému svazu, avšak nikoliv z nějakého lidumilství, ale z prospěchu. Pro USA nebylo žádoucí stát na konci války vedle poraženého. Podpora Německa v tomto čase začala slábnout a podpora Sovětského svazu rostla. Má to však své velké ALE. Pro Sovětský svaz byla podpora vázána na smlouvu o půjčce a pronájmu, což znamená, že veškerá tato podpora byla zaplacena. USA se tedy jednalo hlavně o svůj značný ekonomický profit na válce a nikoliv o osvobození Evropských národů. Tento přístup znamenal pro USA značný ekonomický profit a růst a také technologický vzestup, což vytvořilo pro USA excelentní náskok před ostatními zeměmi v ekonomické oblasti. Nebyl brán žádný zřetel na fakt, že tento ekonomický růst je vykoupen krví a životy Evropských národů.
 
Oblastí, ve kterých USA podporovaly nacisty, bylo povícero, a tak vyberu ze seznamu ty nejvýznamnější. Každý z nás jistě pochopí, že pro úspěšné vedení války potřebuje armáda řádné zabezpečení, logistiku a hlavně-POHONNÉ HMOTY. V oblasti pohonných hmot bylo Německo cca z 80 % závyslé na dovozech zvenčí. Značnou část těchto potřeb vykrývala Americká společnost STANDARD OIL, která vlastnila téměř polovinu podílu na těžbě ropy v Rumunské Ploješti. Tento zdroj ropy byl pro Německo zásadní. Dále se do Německa vozila ropa v tankerech a to především pod Panamskou vlajkou nebo se plnily Německé tankery a ponorky přímo na moři. S firmou Standard OIL velmi úzce spolupracovala Německá společnost IG FARBEN , které STANDARD OIL pomohla postavit a zprovoznit dvě továrny v Německu na výrobu syntetického benzinu. Zde se spolupráce ještě zvýšila poté, co inženýři IG FARBEN vytvořili technologii na výrobu syntetické gumy o kterou STANDARD OIL měla eminentní zájem. Společnost STANDARD OIL byla později přejmenována na společnost ESSO. S nacisty též kooperovala firma TEXACO. Za zmínku zde jistě stojí, že IG Farben byla autorem a výrobcem vražedného plynu používaného k vraždění lidí  v koncentračních táborech pod názvem Cyklon B.
 
Dalším důležitým odvětvím Německé válečné ekonomiky byl automobilový průmysl. Vlajkovou lodí Německých nákladních automobilů byl Opel s vozem Blitz. Společnost Opel byla dceřinnou společností General Motors. Firma Opel vyráběla a dodávala mnoho komponentů do letadel Junkers JU 88 ze kterých padaly bomby i na Británii. Dokonce i Henry Ford se angažoval pro nacistické Německo a nechal v Kolíně nad Rýnem postavit svou automobilku, která pro Wehrmacht vyráběla nákladní vozy. Hitler za to ocenil Henry Forda vysokým nacistickým vyznamenáním-ŘÁDEM ORLA ZA VYNIKAJÍCÍ SPOLUPRÁCI. Fordovy závody ve Francii vyráběly pod Německou okupační správou ve svých dvou závodech měsíčně cca 1000 nákladních vozů pro Wehrmacht. To není podpora nacistického Německa?? V automobilce Ford v Kolíně nad Rýnem zaměstnával Ford nuceně nasazené a dokonce vězně z koncentračních táborů. Brutalita a zabíjení lidí tam bylo běžné. Do konce války vyrobil Ford cca 18000 nákladních vozidel a k tomu cca 15000 obrněných transportérů. I proti tomuto musely jednotky osvobozující Evropu bojovat. Co je nad míru zvláštní je fakt, že do konce roku 1944 nebyla Fordova továrna v Kolíně bombardována-to se stalo začátkem roku 1945 a poškození byla slušně řečeno mírná. Na základě tohoto mírného poškození požadoval Ford od Amerického výboru odškodné ve výši 7 milionů dolarů. Tuto sumu nedostal, neb byla zredukována výborem na 500000 dolarů kvůli pochybnému účetnictví firmy.
 
Možná se budete divit, ale s nacisty spolupracovala i firma IBM skrze svou dceřinnou firmu Hollerith. Židé taktéž nemají čisté svědomí, protože Rockefellerovi patřila firma STANDARD OIL a Rockefeller byl žid. Můžeme tedy zodpovědně říci, že Američané jsou osvoboditelé?? Nikoliv. Vše, co činili bylo založeno na čistě zištných cílech a tak tomu je dodnes. Nikde jsem ale nenašel nic o tom, že by Sovětský svaz podporoval ekonomicky nacistické Německo. Jediné, co lze snad Sovětskému svazu vyčíst byl pakt Molotov-Ribbentrop. Pro Sovětskou stranu však nebylo zbytí, protože na válku nebylo připraveno, což bylo potvrzeno dalším vývojem po vpádu nacistických vojsk do Sovětského svazu, kdy se sovětům podařilo zastavit vojska nacistů těsně před branami Moskvy.
 
elmi zajímavý pohled se Vám naskytne i při detailním prozkoumání Marshallova plánu. Jeho nejzajímavější částí jsou prostředky, které byly poskytovány Evropským zemím jako půjčka na obnovu ekonomiky a infrastruktury po válce. Kde byly tyto prostředky získány a z čeho jsou? Prostředky byly získány Američany sprostou krádeží. Ano-Americká vojska uloupila veškeré zlato a cennosti Německé národní banky, kde jen tak mimochodem bylo i 40 tun Československého zlata nebo zlato národní banky Itálie a dalších zemí. Z tohoto byl financován Marshallův plán. Aby toho nebylo málo, tak si Američané k zapůjčené částce účtovali sic minimální, ale úrok. To znamená, že příkladně taková Itálie si vzala na základě Marshallova plánu od USA úvěr, který byl de facto z jejich vlastních peněz a ještě z něho zaplatili úroky. To byl super švindl-nemyslíte?? Klement Gottwald věděl dobře, proč na podmínky Marshallova plánu nepřistoupil a učinil to nejlepší co mohl. Poslal Američany s pompou sobě vlastní k šípku a zachoval si svou hrdost, ale i hrdost svému národu. Svým způsobem vystrčil na Američany holý zadek jako to učinil Český veterán při průjezdu Americké kolony přes ČR.
 
Spojené státy otevřely se spojenci druhou frontu jen a jen proto, aby urvali z válečné kořisti nějaké ty dolary a také proto, aby urychleně vytvořili krytí své obludné záludnosti, podvodu a lži. Bohužel je u nás v ČR mnoho tupců, kteří tato fakta neznají, či je ignorují a lezou Američanům v řiť, přičemž Američané mají na svých rukách mnoho krve a životů Evropských národů.
 
Cítím se proto ponížen, když taková ODS, TOP, ANO, Zelení, Lidovci či ČSSD lezou do zadku Německu a USA. Jsem pohoršen politickým pokrytectvím a lhaním vlastnímu národu. Jímá mě vztek, když ve školách dětem gumují mozečky vylhanou Americkou propagandou, čímž je mrzačí a vytváří u nich již od mala pocit, že Rusko je hlavní nepřítel světa, i když pravdou je opak. Stydím se za učitele, kteří nemají odvahu říci ani těm dětem pravdu, ale jak se říká-chceš li ovládnout nějaký národ-zkurvi jeho děti. Možná namítnete, že od války uběhlo spousty času. Ano to je pravda-čas letí, ale Americká politika se až tak moc nezměnila a jsou nadále těmi největšími podvodníky a vrahy na světové scéně. Viz události v Libyi, Sýrii a dalších zemích.
 
Tak a nyní budu čekat kdy a kde dostanu šutrem do hlavy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: Cancelio Rowlingová!

9:10 Marian Kechlibar: Cancelio Rowlingová!

Spisovatelka Rowlingová je signatářkou dopisu volajícího po svobodě slova, který vyšel v časopise Ha…