Oldřich Rambousek: Papežovo poselství - lež a pokrytectví v krásném obalu

26.12.2018 21:56

Papežovo poselství Urbi et Orbi (městu a světu). Jen samá lež a pokrytectví v krásném obalu. Úplně shodné praktiky se šmejdy.

Oldřich Rambousek: Papežovo poselství - lež a pokrytectví v krásném obalu
Foto: Archiv
Popisek: Papež František
reklama

Ač nejsem příslušníkem žádné církve a jsem komunista, tak věřím, že nad námi je vyšší moc, které si však netroufám dát jméno, neb nevím, které je v tom obrovském seznamu pojmenování to správné. Papež má být údajným zástupcem vyšší moci na zemi, ale bohužel není, protože je to podvodník, lhář a manipulátor. Jeho církev svatá je de facto zločineckou organizací, srovnatelnou s italskou mafií.

Proč tak tvrdá slova? Když si přečtete překlad papežovy řeči, kterou pronášel k davu ovcí na Svatopetrském náměstí, tak by se chtělo zvracet. Řeč samá kudrlinka a útlocitnost, která neznamená nic jiného, než lež a klam. Aby někdo nemohl říci, že nejsem konkrétní, tak ony bláboly, které mají manipulovat lidmi, rozeberu.

Už jen ten název - Urbi et orbi (městu a světu). To je záležitost zásadního rozměru. Povšimněte si, prosím, že v první řadě stojí město, tedy Řím, potažmo Vatikán, a teprve poté svět. Řím se nazývá svatým městem a přitom celý stojí na pohanských základech. Pouze to, co vnímáme na povrchu, je křesťanské, ale pod povrchem je to jinak a zem je zde nasáklá krví povražděných pohanů. Odpověď na to, proč je Řím uveden v řeči jako první, sahá až do doby říše Římské, kdy tato říše byla v Evropě vůdčí, avšak církev to pojímá tak, že římskokatolická církev je hlavou všech církví, a tedy ona je tou hlavní, tou vůdčí, tou nejmocnější a nejbohatší, tou nejspravedlivější, tou jedinou správnou. Pravdou je však jen to, že je nejmocnější a nejbohatší.

Ač to možná nevíte, tak církev je největším vlastníkem půdy na světě. Je poněkud zvrácené toto vlastnictví, protože země byla dána vyšší mocí jak člověku, tak všem ostatním živým tvorům a rostlinám, ale nikoliv církvi. Půda má sloužit k obživě člověka a národů, ale nikoliv k mocenským ambicím církve. Kdyby veškerá půda ve vlastnictví římskokatolické církve patřila lidu, zemědělcům, a byla řádně využívána, tak by ve světě mohlo být o desítky milionů lidí, trpících hladem, méně a potraviny na trhu komodit by nemusely být tak předražené. Polévka a řízek, daný na Štědrý den chudým a bezdomovcům, je v tomto kontextu sprostým pokrytectvím a církev si za něj ještě nechá tleskat. Církev upustila pouhé zrníčko ze svých zisků a přitom se nestydí v kostelích tahat z lidí peníze, když na straně druhé dostává dotace skrze neziskové organizace na ně napojené, které cucají státní rozpočet. O církevních restitucích se raději ani zmiňovat nebudu!

Vlastnictví půdy, zlata, uměleckých děl a dalších cenných komodit dělá z církve také význačného hráče na politickém kolbišti. Ono se o tom moc nemluví ani nepíše, ale je to tak. I proto určité jsou archivy Vatikánu pro kohokoliv nedostupné a jsou tajné. Papež však ve své řeči odsuzoval konzumní společnost a materialismus - jak ušlechtilé, jen kdyby se podle papežových slov chovala sama církev. Sama církev totiž skrze své politické postavení je spolupachatelem válek ve světě. Do očí bijící to bylo v období druhé světové války a církev dělala i tehdy vše pro znásobování svého majetku a pokračovala v tom i po válce, kdy za peníze byl umožněn skrze Vatikán útěk mnoha význačných nacistů. Politicky se církvi nacistický režim velmi hodil, protože takto bylo možno likvidovat příslušníky pravoslavné církve (viz Ustašovci a jejich zločiny ve jménu katolicismu), ale byli likvidováni také Židé, které katolíci zrovna nemusí.

Papež František se vyslovil k ukončení konfliktu v Sýrii, ze které údajně uteklo 6 milionů lidí. I zde má církev vroubek. Bašár Assad není vrahem křesťanů, ba naopak, ale Vatikán se jej proti USA ani slůvkem nezastane. Je přitom více než jasné, že původcem války v Sýrii byly a jsou radikální islámské organizace a islámský stát. Právě oni zaživa upalovali křesťany, či je stříleli do hlavy. To jste již zapomněli? Vzpomeňte na zajatého křesťanského pilota z Jordánska, byl zaživa upálen v kleci pro zvířata. A co ti křesťané, kterým islamisté zaživa podřezávají hrdla a uřezávají nožem hlavy, to nic? Nelze pominout ani fakt, že islamisté bojují zbraněmi především americké provenience, ale ani to pro papeže asi moc neznamená. No a k tomuto máme přijmout bratrskou sounáležitost? To by udělal jen naprostý idiot. V Evropě tohle nemá co dělat a každý rozumný člověk to krom sluníčkářů a havlistů dobře ví.

Papež též hovořil o tom, abychom žili v prostotě. Nemylte se vážení, tou prostotou je míněna duševní prostota. Duševní prosťáček je poslušnou ovečkou a nechá si gumovat svůj mozeček bláboly kněží, aniž by se zmohl na jakýkoliv odpor. Na vedení diskuse nelze ani pomyslet.

Stačí tedy číst mezi řádky a trochu myslet. Osobně nepřijímám žádným způsobem papežovo poselství a zde jej veřejným způsobem prohlašuji za lež a manipulaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: "Přátelé lidu" z pravice nepřejí důchodcům

19:28 Jiří Paroubek: "Přátelé lidu" z pravice nepřejí důchodcům

Včera se odehrála ve sněmovně jedna z typických parlamentních bitev tohoto sněmovního období.