Oldřich Rambousek: Vždycky jsem si myslel, že vůl musí mít rohy

09.09.2017 21:00

Nadpisem začínám u skotu, ale nebojte se. Nebudu se věnovat ani zemědělství ani živočišné výrobě, ale ani onomu skotu, který je pro člověka velmi užitečný a určitě by si zasloužil více pozornosti. Bohužel se budu věnovat současnému premiéru Sobotkovi a toho se skotem skutečně srovnávat nelze, neb by to bylo skutečně neslušné.

Oldřich Rambousek: Vždycky jsem si myslel, že vůl musí mít rohy
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Důl Paskov

Kauza OKD, toť pro ČR a český národ otázka za miliardy korun. Za kolik je tato otázka pro premiéra Sobotku? Ona tato otázka totiž není o miliardách, ale také o lidech, zaměstnanosti v regionu, podnikatelské aktivitě, rozvoji regionu, sociálním smíru, právu, spravedlnosti a soudní činnosti. Možná si říkáte - co je mi po OKD? Proč by mě to mělo zajímat? Tohle ať si řeší někdo jiný!!! Pravdou však je, že celá tato kauza je sanovaná prostředky daňových poplatníků, přičemž jakýsi Bakala z podniku vytáhl mnoho miliard, doly vydrancoval a sanaci území po těžbě ponechal na státu (společnosti).

Co však je ještě horší, že onen Bakala se doslova vykálel na hlavy dělníků (horníků), kteří mu ony miliardy vydělali. Tento přístup k dělníkům by měl být odměněn alespoň ránou lopatou přes držku. Ovšem pozor - vše, co se v OKD dělo bylo s vědomím státu a politických představitelů. To znamená, že i samy politické strany musely moc dobře vědět, jak to v OKD je. Nezapomínejme na skutečnost, že Bakala byl velký kámoš největšího zrádce Československa. Myslím, že Havel se jmenoval. Také Schwarzenberg je s Bakalou jedna pr.... Ovšem jak se do toho všeho namotal Sobotka? Inu jako ministr financí - tedy jako zástupce instituce z kulatým razítkem. Navíc také Bakala sponzoroval některé politické strany. Nebylo to tedy, jak se lidově říká, DRŽHUBNÉ?? Ať je to tak nebo tak, tak náhodou to určitě nebylo, protože politika není hrou na náhodu.

Obdivuji však drzost pana Sobotky, která nemá obdoby. Při výslechu si dovolil uvést, že nepovažoval za nutné přezkoumávat znalecký posudek, řešící prodejní hodnotu majetku společnosti OKD. Tohle kdyby udělal dělník ve fabrice, tak na hodinu letí! Je to totiž stejné, jako kdyby skladník řekl, že nepovažoval za nutné kontrovat dodací listy a zda jsou v souladu se skutečně dodaným zbožím! Svým výrokem pan Sobotka deklaroval, že na svém postu je, jak se říká, h... platnej! Zcela zásadním způsobem se dopustil hrubého porušení pracovní kázně a svým výrokem i potvrdil, že se dopustil trestného činu při správě cizího majetku. Netroufám si říci, že to bylo z nedbalosti. Spíše dovozuji, že šlo o blbost nebo zcela záměrný čin. To však je na policii a soudu, aby to prokázaly. Samozřejmě, že pan Sobotka v tom nejede sám.

Vůbec se nedivím manželce pana Sobotky, že jej kopla v řiť. Jestli totiž plnil své manželské povinnosti způsobem, jakým se prezentoval jako ministr financí nebo premiér, tak se nedivím ničemu. Doufám, že paní Sobotková použila alespoň hodně špičatou botu nebo okovanou kanadu. Vždyť ta žena musela byt chudák. Ostuda, kam se jen podívala. Dost možná, že Otík z filmu Vesničko má středisková by byl lepší partie.

Je pravdou, že privatizaci OKD rozjel Miloš Zeman a jeho vláda a byla činěna dle privatizační dikce Václava Klause a kolektivu okolo něj, ale konečné slovo měl pan Sobotka. On tuto privatizaci dotahoval do konce a bylo jeho povinností to udělat řádně a bez škod. Měl pravomoce při jakýchkoliv pochybnostech tuto privatizaci zastavit. Nemohl však mít pochybnosti, když nepovažoval za nutné zkoumat znalecký posudek, což bylo pochybení za miliardy. Za to by měl pan Sobotka nést plnou odpovědnost a spolu s ním všichni jeho tehdejší poradci, ale i pan Bakala, který na špatný posudek neupozornil, čímž se neoprávněně obohatil. S nimi také FNM, který selhal jakož to správce národního majetku.

Doufejme, že se naše soudnictví konečně vzpamatuje a tuto kauzu dovede do zdárného konce. Nebylo by totiž moudré, aby právo a spravedlnost musel vzít do rukou lid. Těžko by pak totiž policie hledala vražednou zbraň RV4Z - tedy rycí vidle-4 zuby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…