P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

21.06.2021 11:10 | Komentář

Svou výstrahou, že bude pro Rusko katastrofou, jestliže Navalnyj ve vězení zemře, nastražil Biden Putinovi past.

P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Paul Craig Roberts

A Rachel Scottová, redaktorka televizní presstituky ABC, nechala na Putinově tiskové konferenci, konané bezprostředně po Summitu, onu past sklapnout. A to tím, že zde přednesla toto obvinění, tvářící se jako otázka:

„Seznam vašich politických odpůrců, kteří jsou buď mrtví nebo uvěznění, je dlouhý a vy jste znemožnil komukoli, (kdo podporuje opozičního vůdce Navalného), aby usiloval o úřad. Takže má otázka, pane prezidente, je následující: Z čeho máte strach?“

Putin odpověděl, že Navalnyj vědomě porušil podmínky svého podmínečného propuštění.

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

5%
88%
hlasovalo: 13337 lidí

„Neodpověděl jste mi, pane, na moji otázku“ reagovala Rachel Scottová. „Jestliže všichni vaši oponenti jsou mrtví, uvězněni či otráveni – nevysílá už tento sám fakt zprávu o tom, že o férový politický boj nestojíte?“

Televize CNN, která Bidenově výstraze Putinovi věnovala širokou publicitu, se pochopitelně postarala i o to, aby stejně široký prostor poskytla i konfrontaci žurnalistky Scottové s prezidentem Putinem.

Lidé na celém světě nebyli samozřejmě zasvěceni do toho, co kdo na setkání Bidena s Putinem řekl, a jediným, z čeho mohli informace o Summitu čerpat, byla následná tisková konference. Takže tím, co si z tiskové konference odnesli, bylo, že Putin je tyran, který opozici tráví a vězní. Či řečeno jinak: že Putinovo Rusko není ničím jiným než znovu oživlým Sovětským svazem.

Ať už jsou Bidenovy záměry či Putinovy naděje jakékoli, možnost zlepšených vztahů mezi oběma velmocemi je bez šancí, dokud si Washington podrží své hegemonistické aspirace a dokud bude potřebovat „ruskou hrozbu“, ospravedlňující jak bilionový roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu USA, tak i existenci aliance NATO, řídící zahraniční politiku Evropy.

Dejte si uvedená fakta dohromady a ptejte se: Jakou naději vkládal Kreml do Summitu? A stála ta naděje za další modřinu nad Putinovým okem?

Více ZDE a ZDE

(přeložil Lubomír Man)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Evropská unie - léčba otevřených ran solí

15:49 Ladislav Jakl: Evropská unie - léčba otevřených ran solí

Denní glosa Ladislava Jakla