Petice: Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu

10.11.2017 15:15

Interpelace občanů pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí proti zmatečnému usnesení Zastupitelstva MHMP odebrat souhlas MHMP

Petice: Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

Žádáme o zrušení přijatého usnesení Zastupitelstva HMP č.29/87 ze dne 14.9.2017, tisk Z - 5680 Žádáme o nové projednání celého případu.

Zastupitelé neměli možnost zvážit protichůdné argumenty přednesené v tříhodinové rozpravě. Za vzniklé situace mělo být jednání přerušeno a odročeno za účelem prostudování a posouzení připomínek obou stran.

Je zapotřebí obnovením sloupu odčinit urážku Matky Boží, která se stala obětí názorových omylů a davové sugesce. Panna Maria se nedopustila ničeho špatného. Mistr Jan Hus o ní svědčí: "Abychom mohli vybřednout z hříchu, vzývejme pomoc Panny Marie a pozdravujme ji."

Historické důvody pro obnovení sloupu jsou nezvratné: Mariánský sloup byl postaven v roce 1650 na místě vroucích modliteb Pražanů k Panně Marii, z vděčnosti za její pomoc v bitvě o Staré a Nové Město pražské proti Švédům, po vyplenění Malé Strany a Hradčan v roce 1648 a na poděkování za ukončení 30 leté války 1618 - 1648. Vestfálský mír byl uzavřen 24. října 1648, ale obléhání Prahy bylo ukončeno až v listopadu 1648.

Za petiční výbor:
Ing.Mgr. Jaroslav Hnátek, V Průčelí 1654/2, 149 00 Praha 4, Jaroslav Hodík, Ing.Mgr. Josef Pejřimovský PhD., Blanka Polívková, Jitka Michalcová,
Ing. František Kadlec

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Čeho je nám po odstranění sochy maršála Koněva naléhavě třeba?

12:18 Ivan David: Čeho je nám po odstranění sochy maršála Koněva naléhavě třeba?

Podle ČTK je nyní naléhavě třeba připomenout právě vydanou monografii o Emilu Háchovi "Prezident lid…