Petice: Kde domov můj?

23.11.2017 10:11

Petice za dodržování romských práv

Petice: Kde domov můj?
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

Žije nás tu ke dnešku přes 7 mld. LIDÍ. Jsme lidé a to je podstatné. Jsme různých barev, různých vyznání, ale to je tak všechno. A tyto 2 odlišnosti jsou pro mne nepodstatné, protože všechno ostatní máme společné. Krev máme stejně rudou, zrovna tak máme i stejné slzy. Naše těla jsou z kostí, masa a hlavně máme mozek, který z nás dělá jedinečné osobnosti.

Jmenuji se Štefan, narodil jsem se v socialistickém Československu v českém pohraničí známém také jako Sudety. Ne, nejsem Němec. Moji rodiče pocházejí ze Slovenska, mají maďarské kořeny a hlavně oba jsou Romové. Tato petice není jen o mně, ale takový původ s malými změnami mají prakticky všichni, co se pod tuto petici podepsali. Romové se nazýváme nově, neboť tak rozhodli v 80. letech 20. století v Londýně starší Romové a původní název cikáni by měl zaniknout. Nechci o tomto polemizovat, na to jsou tu fundovaní, tak jako o našem původu, protože dodnes nikdo vědecky fakticky nepotvrdil to, že jsme buďto podle pangermánské studie potomci Indů, se kterými máme některé lingvistické podoby, podle sionistů jsme zapomenutá Levitská větev a existují prý genealogické důkazy - a jiní teologové tvrdí, že jsme potomci nejstarší civilizace z povodí Eufrat a Tigrid dle bible a jiných dochovaných starobylých dokumentů. Podstatné ale pro mě je to, že já a můj otec jsme se narodili v Česku. Z toho také vycházím.

Dlouho jsem nechápal, proč mi moji rodiče tajili můj původ a vždy mě utvrzovali o mém češství. V průběhu času jsem tyto jejich obavy začal vnímat dost citelně, už na škole a následném studiu. Kdykoliv jsme četli o cikánech, většinou hanlivě, tak učitelka všem dětem oznamovala, ať si mne pozorně prohlédnou. Na střední škole jsem častěji pociťoval svou odlišnost a mnoho pedagogů mi dávalo najevo, že jako cikán nebudu mít na další složitější studium. Ale opak byl pravdou.

Dnes si uvědomuji, že tzv. ANTICIGÁNISMUS, který je dílem majority za podpory vlády, se už pěstuje v Česku od útlého školního věku. Následně v zaměstnání je tato uměle vytvořená nálepka obrovským handicapem a v důsledku toho jsme odkázáni na sociální benefity, které z většiny z nás vytvářejí parazitující jedince, a navíc se česká vláda rozhodla nás segregovat v ghetech, kde automaticky bují díky chudobě kriminalita,drogová závislost a Romové se dostávají do nekonečného asociálního kruhu.

Pracující i nezaměstnaná majorita je v důsledku tohoto podněcována k nenávisti a xenofobii .To je jen skromný výčet toho, jak již několik generací Romové v Československu a následně v Česku musejí nést hořké břímě méněcennosti.

Ovšem vrchol všeho - a o tom je vlastně tato petice je, že Česká republika nedodržuje mezinárodní úmluvu:

Mezinárodní úmluvu o odstranění všech forem rasové diskriminace přijalo Valné shromáždění OSN dne 21. prosince 1965. Československá socialistická republika podepsala úmluvu dne 7. března 1966, ratifikační listina byla po vyjádření souhlasu Federálního shromáždění Československé socialistické republiky a ratifikaci prezidentem uložena dne 29. prosince 1966 u Generálního tajemníka OSN, depozitáře úmluvy. Úmluva byla publikována ve Sbírce zákonů jako vyhláška Ministerstva zahraničních věcí Československé socialistické republiky č. 95/1974 Sb.

I když byla sepsána za Československo, tak Česko tuto smlouvo ratifikovalo.

A petice není jen mířena na politické hnutí SPD Tomia Okamury a jeho pochlebovačům, kteří se veřejně  hlásí ke genocidě obyvatel a znevažují romský holocaust, ale i na současnou hlavu státu Miloše Zemana, neboť několikrát svými výroky tuto mezinárodní úmluvu porušil a neustále podněcuje k nenávisti  a rozděluje celistvé myšlení národa.

Obsah petice:

My, Romové, občané České republiky vyzýváme všechna  mezinárodní uskupení, aby donutila českou vládu dodržovat všechny poválečné mezinárodní úmluvy na odstranění všech forem rasové diskriminace. Dále žádáme, aby nynější prezident Miloš Zeman abdikoval a odešel do politického ústraní. A v neposlední řadě žádáme, aby Ústavní soud České republiky prozkoumal hnutí SPD Tomia Okamury, jestli toto politické uskupení neporušuje ústavu České republiky.

Tuto petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

21:37 Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

Smrtelný premiér Babiš, možná úspěšnější jako manažer procesů ve své firmě než manažer vývoje české …