Petice: Konec ubytovnám pro zahraniční pracovníky v Pardubicích

19.05.2018 18:01 | Zprávy

Tato petice je zkonstruována na základě vlastních zkušeností z místa mého trvalého bydliště (dříve rezidentní a klidné zóny).

Petice: Konec ubytovnám pro zahraniční pracovníky v Pardubicích
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Už mě jako občana města Pardubice nebaví neustálé tyranizování zahraničními pracovníky, kteří jsou ubytováni v úzkém sousedství s námi, ostatními občany. Osobní zkušeností je pro mě zničení zpětného zrcátka a laku dveří na automobilu, zaparkovaném před domem. Bezdůvodnou potyčkou mezi opilým obyvatelem místní ubytovny (cizincem) a mnou, která se naštěstí obešla bez fyzického napadení v době, kdy jsem se vracel z brigády domů. Krádeže kožené tašky mému otci v supermarketu s materiály, které musel složitě nahradit. Nebo ohrožení mé matky v ranních hodinách skupinkou cizinců (poté mířící do ubytovny) při cestě do práce na zastávce městské hromadné dopravy.

Za negativní zkušenost z poslední doby považuji konání hudebního festivalu Majáles 2018 (12. a 13. 5.), která byla klíčovou pro to, abych tuto petici vytvořil. Návštěvníci akce, kteří se vraceli od univerzity přes městskou část Polabiny 1 domů, byli následně napadeni obyvateli místních ubytoven, a to několikrát za noc s odstupem několika hodin. Podle mého zjištění tu byla policejní hlídka více než 3x! Napadení podle svědků ve většině případů bylo doprovázeno znatelným fyzickým zraněním, ale i psychickým otřesem návštěvníků akce Majáles.

Každým rokem přibývá více strachu ze strany občanů při pohybu v nočních nebo ranních hodinách v lokalitách blízko ubytoven. Dřívější bezstarostné návštěvy restauračních zařízení z důvodu relaxace nebo trávení volného času s přáteli se změnilo v obezřetný boj o to, dojít v pořádku domů. V krimi zprávách na TV Prima 29. 3. 2018 byla odvysílána reportáž o člověku, který s plynovou pistolí opakovaně napadl návštěvníky místního baru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O darmošlapech, kterým to procházelo

9:16 Petr Hampl: O darmošlapech, kterým to procházelo

Denní glosy Petra Hampla.